اخبار

حاصل تلفیق دین با سیاست و هزینه پردازی توده ها

سران رژیم ولایت فقیه و در رأس آنان علی خامنه‌ای به‌سبب ناتوانی‌شان در مهار شیوع ویروس، مردم کشورمان را بار دیگر در وضعیتی بسیار خطرناک قرار داده و با اَبَر بحرانی دیگر روبرو کرده‌اند. در کنار اثرهای جسمانی هلاک کنندهٔ کرونا، روان جامعه و مردم زیر فشار وحشت ناشی از بیم مبتلا شدن به این ویروس به‌شدت در اضطراب و نگرانی است. دیرکرد، مخفی‌کاری، و دروغ‌پردازی سران رژیم و شماری از کارگزارانش در اطلاع رسانی و اقدام به مقابله و مداوای این اپیدمی، مردم را بیش از پیش نسبت به دستگاه‌های حکومتی و سران آن بی‌اعتماد ساخته است….

آخرین آمار؛ ۱۶۱۹۶ مبتلا، ۹۸۸ فوتی

براساس اعلام وزارت بهداشت (آمار حکومتی) در چهارمین هفته از شیوع کرونا تاکنون ۱۴۹۹۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، همچنین ۸۵۳ بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده و ۴۹۹۶ بهبود یافته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ۴ هفته پس از شیوع کرونا در کشور، براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت تا ظهر روز گذشته ۱۴۹۹۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. همچنین ۸۵۳ بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده و ۴۹۹۶ بهبود یافته‌اند.

به گفته وزیر بهداشت تاکنون ۱۴ میلیون نفر در طرح غربالگری شرکت کرده‌اند که ۷۳ هزار ۴۳۵ نفر از میان آنها علامت‌دار بودند. بعد از بررسی‌های انجام شده در مراکز جامع بهداشت و خانه بهداشت ۳ هزار و ۴۱۵ نفر به بیمارستان ارجاع شده‌اند و ۱۶۰۵ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند و مابقی به مراکز بینابینی ارجاع یا با نسخه به منزل هدایت شده‌اند. در مبادی ورودی ۱۳ استان کشور نیز اکیپ‌های غربالگری حضور داشته و مسافران را مورد معاینه قرارداده و از ورود افراد مشکوک به بیماری جلوگیری می‌کنند. تاکنون نیز بیش از ۲ هزار مسافر که علائم مشکوک به بیماری کرونا را داشته‌اند، شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

باتوجه به نزدیک بودن تعطیلات نوروز، روز گذشته تمامی بقاع متبرکه امامزادگان تعطیل و درهای حرم‌های مطهر رضوی، شاهچراغ و معصومه تا پایان تعطیلات نوروز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بسته شد.
درماندگی رژیم ولایی
نماینده مجلس: شرایط قرنطینه در ایران با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست/ “اگر بخواهیم شهرها را قرنطینه کنیم مایحتاج عمومی مردم دچار مشکل می‌شود

حیدرعلی عابدی، نماینده اصفهان در مجلس ایران می گوید: “اگر بخواهیم شهرها را قرنطینه کنیم مایحتاج عمومی مردم دچار مشکل می‌شود و در ایران شرایط قرنطینه تعاریف خاص خود را دارد و این موضوع را نباید با دیگر کشورها مقایسه کرد”.

قرنطینه نشدن شهر قم بعنوان کانون شیوع ویروس کرونا در ایران انتقادات زیادی را در ایران برانگیخته است و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دو روز پیش از تصمیم دولت در قرنطینه نکردن شهرهای اصلی کانون کرونا دفاع کرده بود و گفت: “چیزی به نام قرنطینه نداریم، نه امروز و نه در ایام عید و همه در کسب و کار و فعالیت خود آزاد هستند.”

آقای عابدی به خبرگزاری ایسنا گفته است که “مردم باید درک کنند که شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا خوب نیست، به همین دلیل باید در خانه‌های خود بمانند و از رفتن به سفر پرهیز کنند.”

عضو کمیسیون بهداشت مجلس ایران در عین حال معتقد است که “سیستم بهداشت و درمان برای کنترل ویروس کرونا و تشخیص این بیماری می‌توانست زودتر وارد عمل شود و جامعه را به موقع در خصوص کرونا آگاه کند.”

فشاری که از بالا وارد می‌ شد

روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی در باره شیوع ویروس کرونا در ایران با استناد به منابع بیمارستانی نوشت: یک زن جوان که انترن بیمارستانهای تهران است، می‌گوید: در سرویس بیماریهای عفونی که من در آن کار می‌کنم، نخستین موارد مشکوک حدود ۱۰فوریه ظاهر شد. من البته آنچه را که در چین می‌گذشت از نزدیک دنبال می‌کردم و به همین دلیل شروع به زدن ماسک بهداشتی کردم. اما مسئولم به من دستور داد آن را بردارم چون به‌گفته او نباید در بین مردم وحشت انداخت.

بنابراین گزارش، این دانشجوی سال آخر پزشکی شرح می‌دهد چگونه با نزدیک شدن سالگرد انقلاب و انتخابات مجلس، تنش شدیدی سرویس محل کار او را فراگرفت زیرا شمار موارد مشکوک مستمراً رو به افزایش بود و فشاری که از بالا وارد می‌شد به کلیه سطوح سرویس منتقل می‌گردید.

وی می گوید: این یک زنجیره بود و پیام رسیده روشن است: پیش از انتخابات خبری از کرونا نیست.

این زن انترن در ادامه می‌گوید: مقامات با خودداری از قبول علت واقعی موارد مشکوک بیماری (ویروس کرونا) به مدت بیش از ۱۰روز، پزشکان و پرستاران و بهیاران را به عامل انتقال ویروس مبدل ساختند.

وی می گوید: همگی ما در معرض ابتلا قرار داشتیم و پس از پایان کار به خانه و خانواده هایمان بازمی‌گشتیم یا دوستانمان را می‌دیدیم. احتمالا ما دهها نفر را آلوده کرده‌ایم.

روزنامه واشنگتن پست هم در این باره وشت: آمار و ارقام بدست آمده از بیمارستان های تهران قویا نشان می‌دهد اپیدمی ویروس کرونا بیش از آنچه رژیم ایران اعلام می‌کند، گسترش یافته است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در همین رابطه نوشت: بحران کرونا بی اعتمادی مردم ایران به رژیم حاکم و شکاف بین شهروندان و حاکمان را بسیار بیشتر کرده است.

این روزنامه نوشت: بحران کرونا در ایران در حکم درس عبرتی است که نشان می‌دهد، حکومتی که پنهان کاری را پیشه کرده و منابع بسیار محدودی را به این اپیدمی اختصاص داده و سعی در کم اهمیت جلوه‌دادن شیوع این بیماری دارد، اینک در مهار این بیماری با دشواری‌های بسیار بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند.

اعلام آمار فوتی‌های کرونا مثل اعلام نرخ تورم است

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از دولت که «اشتباه می‌کند واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گوید» نحوه اعلام آمار جان‌باختگان کرونا را به ارائه آمار تورم تشبیه کرد!

رضا شیران خراسانی، به خبرگزاری ایلنا گفت: همان‌ طور که برای اعلام نرخ تورم در کشور کالاهایی که تورم‌شان بالا بود را حذف می‌کردیم، امروز هم شماری از مرگ‌ومیرها را از دایره قربانیان کرونا بیرون می‌گذارند. بنا بر همین گزارش، فقط کسانی را جزء قربانیان کرونا محسوب می‌کنند که «از همان ابتدا جواب تست‌شان مثبت شود»، اما اگر کسی تست نداده باشد «مرگ‌شان بر اثر آنفلوآنزا ثبت می‌شود.

مهم نیست که آمار ما را باور نمی‌کنید!

این در حالی است که رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص آمارهای متناقض منتشر شده در فضای مجازی درباره شیوع کرونا در کشور توضیحاتی ارائه کرد و گفت: مهم نیست که آمار ما را باور نمی‌کنید!
مقام سازمان جهانی بهداشت: آمار واقعی کرونا در ایران پنج برابر آمار رسمی است

ریک برنان،مقام مسئول منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت،که اخیرا به ایران سفر کرده است، شمار واقعی مبتلایان  و کوشته شدگان را ۵ برابر آمار های اعلام شده می داند.

چگونگی رویکرد و واکنش جمهوری اسلامی به شیوع ویروس کرونا در هفته گذشته با انتقادهای شماری از دولت‌ها و مقام‌های سازمان ملل روبه‌رو شده بود.

آمار جدید مبتلایان کرونا در ایران؛ ساعتی ۵ مرگ

سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح جدیدترین وضعیت کروناویروس جدید گفت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز، ۱۱۷۸ مورد جدید و قطعی کووید۱۹ در کشور شناسایی شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا