گوناگون

نماینده مجلس: عادی شدن ساعت کار ادارات اشتباه است

یک نماینده مجلس گفت: دولت باید در استان‌هایی که درگیر این ویروس هستند و شرایط در آنجا حاد است، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کند.

به گزارش آرمان ملی به نقل از ایلنا،محمد اسماعیل سعیدی نماینده‌ی‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در این استان، گفت: با توجه به اینکه مشکل یک مشکل ملی و فراملی است و از آنجا که ویروس پدیده‌ای نیست که مختص یک جغرافیای خاص باشد، لذا همان ابتدای تایید ویروس در کشور تدابیری از سوی مسئولان مربوطه به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، اتخاذ شد و خوشبختانه تبریز و آذربایجان شرقی توانست جلوی رشد صعودی این ویروس را گرفته و مانع از انتشار سریع آن در استان شوند.

وی ادامه داد: از نظر آموزش هم برای مردم و هم مجموعه‌هایی که می توانست در جلوگیری و پیشگیری از اتشار ویروس موثر باشد، اقداماتی صورت گرفت. همچنین مکان‌هایی مانند؛ دانشگاه‌ها، مدارس، نماز جمعه و همینطور سایر مکان‌هایی که مختص تجمع افراد بود، تعطیل شد. از سوی دیگر آموزش‌ها و مسائل بهداشتی هم به خوبی به تمام مردم رسید و آموزش داده شد.

سعیدی در بخش دیگر این گفت‌وگو درخصوص عملکرد دولت در مواجهه با بحران شیوع ویروس کرونا، گفت: دولت باید در استان‌هایی که درگیر این ویروس هستند و شرایط در آنجا حاد است، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کند، همچنین ستادی که برای مبارزه با کرونا در کشور تشکیل شده باید در این خصوص نظر فنی و تخصصی بدهد و خدای نکرده اجازه ندهیم که در این موضوع برخورد سیاسی صورت گیرد، این مساله امروز با جان مردم سروکار دارد و نمی‌شود آن را مشمول مسائل سیاسی کرد، باید دولت و مسئولان مرتبط در استان‌هایی که شرایط حاد و نگران‌کننده است، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: از همان روز که شیوع این ویروس در قم ثابت و تایید شد، باید تدابیر خاصی اتخاذ می‌شد تا از شیوع آن جلوگیری شود تا به سایر شهرستان‌ها و استان‌ها سرایت نکند و این شیوع شاید به این دلیل شد که در ابتدا مساله را جدی نگرفته بودند و اگر رفت و آمدها کنترل می‌شد، می‌توانستیم بیماری را کنترل کنیم.

نماینده تبریز در بخش دیگر این گفت‌وگو ابراز داشت: اگر تصمیماتی که اکنون گرفته شده از روز اول اتخاذ می‌شد، شاهد شیوع گسترده‌ این بیماری نبودیم، اکنون هم با توجه به اینکه شرایط هنوز به وضعیت عادی بازنگشته است، لذا تعطیلی یا محدودیت کاری ادارات به نظر من می‌تواند گام مثبتی برای کنترل و مقابله با این ویروس باشد. اگر بتوانیم دو هفته تعطیلی اعلام کنیم بر اساس نظر کارشناسان قطعاً یک گام بسیار مثبتی در کنترل این بیماری برداشته‌ایم و می ‌وانیم گام‌های بعدی را به سرعت برداشته و ویروس را کنترل کنیم.

وی در پایان با انتقاد از عادی بودن ساعت کاری ادارات و نهادها، تصریح کرد: بازگرداندن ساعت کاری ادارات به حالت عادی به نظر من نباید انجام می‌شد؛ چراکه حضور کارکنان در فضای کاری آن هم در یک محیط بسته هم مراوده ایجاد کرده و زمینه‌ساز انتقال و انتشار ویروس به ویژه در شهرهای کانونی بیماری، مانند قم، تهران و گیلان می‌شود.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا