گوناگون

بزرگترین عملیات بازگرداندن آلمانی‌ها از خارج مرزهای این کشور

شیوع کرونا بسیاری از مرزهای کشورها را بسته و پروازها را لغو کرده است. ده‌ها هزار آلمانی در خارج از مرزهای این کشور نمی‌توانند به خانه بازگردند. حال دولت آلمان وارد عمل شده و وزارت خارجه در این باره اطلاع‌رسانی می‌کند….

بیش از ۱۰۰ هزار آلمانی که به منظور گذراندن تعطیلات در خارج از مرزهای این کشور به سر می‌برند به دلیل شیوع ویروس کرونا به آلمان بازگردانده می‌شوند. این بزرگترین عملیات بازگرداندن آلمانی‌ها در تاریخ این کشور است.

این عملیات بیش از همه شامل آلمانی‌هایی می‌شود که در کشورهای مراکش، مصر، مالت، آرژانتین، جمهوری دومینیکن، فیلیپین و مالدیو به سر می‌برند. وزارت خارجه آلمان از تمامی آلمانی‌های خارج از این کشور خواسته است تا هرچه سریع‌تر با آژانس‌های مسافرتی یا شرکت‌های هواپیمایی‌شان تماس بگیرند.

این افراد از طریق سایت وزارت خارجه آلمان از برنامه‌های بعدی این وزارتخانه اطلاع پیدا کرده و نامشان را در لیست پیشگیری از بحران ثبت می‌کنند. بدین ترتیب وزارت خارجه دیدی کلی نسبت به تعداد کسانی که باید به آلمان بازگردانده شوند پیدا می‌کند.

در عین حال مسافران آلمانی در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که این سایت به دلیل آمار بالای مراجعه‌کنندگان همیشه در دسترس نیست.

دیروز سه‌شنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) دو پرواز اول چارتر شرکت لوفت‌هانزا که دولت آلمان آن را اجاره کرده بود، از مانیل پایتخت فیلیپین بلند شدند. دولت آلمان می‌خواهد در مجموع بین ۳۰ تا ۴۰ هواپیما را در سریع‌ترین زمان ممکن به مناطقی بفرستد که مسافران آلمانی در آنجا حضور دارند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، به دویچه‌وله گفته است که این عملیات در مجموع حدود ۵۰ میلیون یورو مخارج خواهد داشت. به گفته وزارت امور خارجه، گردشگران آلمانی که با پروازهای ویژه به آلمان بازگردانده می‌شوند، باید بخشی از هزینه این پروازها را خودشان پرداخت کنند.

ماس همچنین نسبت به سفرهای توریستی در سراسر جهان هشدار داد. معمولا هشدار سفر از سوی وزارت خارجه آلمان مشمول کشورهای درگیر جنگ مانند سوریه، افغانستان و یمن می‌شود که خطر جانی برای مسافران دارد. اما وزیر خارجه آلمان خطاب به تمامی کسانی که قصد سفر داشته و هتل و پرواز رزرو کرده‌اند گفت که می‌توانند بدون پرداخت جریمه سفرشان را لغو کنند.

او گفت: «ما باید مانع شویم که آلمانی‌های بیشتری به خارج کشور بروند.» هایکو ماس از شرایطی غیرعادی سخن گفت و از مردم خواست که در خانه بمانند.

در روزهای اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از کشورها مرزهایشان را بسته و پروازها را لغو کرده‌اند. از آنجا که آلمان یکی از کشورهای بحرانی با شیوع بالاست، شهروندان این کشور برای رفت و آمد به شدت دچار مشکل شده‌اند.

مصر اعلام کرده که از فردا پنج‌شنبه ۱۹ مارس تا ۳۱ مارس تمامی پروازها و خطوط کشتیرانی بین‌المللی را متوقف می‌کند. در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار گردشگر آلمانی در این کشور و بیش از همه در سواحل دریای سرخ هستند.

حدود ۱۰ هزار توریست آلمانی در جمهوری دومینیکن، پنج هزار در جزیره مالت و حدود هزار آلمانی در آرژانتین و فیلیپین در حال گذراندن تعطیلاتشان هستند.

تنها در پایتخت مراکش بین چهار تا شش هزار توریست آلمانی منتظر بازگشت به خانه هستند.
دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا