از هر دری سخنی

فاجعه کرونا؛ چرا به اینجا رسید؟

معاون وزیر بهداشت جمهوری اسلامی امروز آمار رسمی را اعلام کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۱۳۵ نفر هم به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده اند….

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی می گوید: آمار موارد مبتلا به‌ کرونا که رژیم ایران ارائه می‌دهند تنها می‌تواند یک پنجم رقم واقعی باشد.

روزنامه اعتماد امروز در این باره نوشت: کمتر خبری را می‌توان یافت که در آن نشانی از کرونا نباشد؛ همان‌طور کمتر فردی را می‌توان یافت که نگران خود و عزیزانش در مواجهه با آن نباشد اما شاید آنچه با گذر از لایه اولیه این بحران به‌خوبی نمایان شده، فاصله‌ ای است که میان حاکمیت و مردم شکل گرفته.

این روزنامه نوشت اما چه شد که به اینجا رسیدیم؟ چه شد که گفته‌های یک کاربر در شبکه‌های اجتماعی یا رسانه ای آن ‌سوی مرزها به اظهارات مقامات رسمی و رسانه‌های داخل ایران – اگر نگوییم می‌چربد – بعضاً شانه به شانه با اخبار رسمی اثرگذار می‌شود؟

ایبن منبع در ادامه به فرار نهادهای حکومتی از پاسخگویی در این شرایط بحرانی اشاره کرد و نوشت: ما دقیقاً شاهد عدم ‌حضور مسئولان در صحنه هستیم، به ‌طوری ‌که حتی مجلس به‌عنوان رکنی که حتی در شرایط جنگ نیز تعطیلی‌بردار نیست، امروز تعطیل شده در حالی که در شرایط بحرانی کنونی باید مجلس را ضدعفونی می‌کردند و نمایندگان را یک ماه در مجلس قرنطینه می‌کردند تا به امور کشور بپردازند.

روزنامه مستقل نیز در مطلبی با اشاره به اینکه سال ۹۸ بدون تردید یک نمره مردودی برای حاکمیت است، نوشت: قرار بر این بود که جمهوری اسلامی، دنیا و آخرت ایرانیان را به تعالی برساند، از آخرت که هنوز خبری نیست اما آنچه درباره دنیا قابل رویت است این است که این زندگی برازنده ایرانیان نیست و رفاه و آسایش نسبی از حداقل خواسته‌های هر ملتی است که متأسفانه این روزها کمتر ایرانی از این دو عامل اصلی زندگی برخوردار است».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا