گوناگون

کرونا در گیلان: دیگر گنجایش بیمار جدید نداریم

رئیس اورژانس در استان گیلان گفته: دیگر گنجایش بیمار جدید نداریم. این در حالیست که روحانی روز گذشته گفته بود: بیست درصد تخت های بیمارستانی گیلان الآن خالی است….
به گزارش ایسنا، همچنین شورای شهر شیراز در نامه ای به روحانی نوشته: بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در شیراز نگران‌کننده است.

از سوی دیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفته: هر ۲ساعت یک نفر در استان خوزستان به ویروس کرونا مبتلا می‌شود و در هر ۱۵ساعت یک نفر به‌دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دهند.

در همین رابطه روزنامه واشنگتن‌ پست نوشت: بسیاری بر این عقیده‌اند که سومدیریت بحران کرونا توسط حکومت ایران، مقصر بودن مقامات را مورد تأکید قرار می‌دهد. خودداری آنها از اعمال قرنطینه و شواهدی که نشان می‌دهد آمار دقیق قربانیان را منتشر نکرده اند، اعتبار این حکومت را بیش‌ از‌ پیش تضعیف می‌کند.

آمار مراجعه به بیمارستان‌های تهران صعودی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بهشتی درباره وضعیت ابتلای افراد جدید به این ویروس در تهران گفت: آمار مراجعه به بیمارستان‌های تهران صعودی است.

وی افزود: در بروز موارد جدید مباحثی مانند ارجاع فرد به بیمارستان‌ها مطرح است، یعنی موارد ابتلای جدید که در وزارت بهداشت مطرح می‌شود موارد مثبتی هستند که از بلاتکلیفی درآمده‌اند و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در روزهای اخیر هنوز در تهران سیر کاهنده وجود ندارد و میزان مراجعات کماکان تصاعدی است. حتی ممکن است موارد جدید ما شامل بیماران بدحال‌تری بشوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا