اخبار

پول را هدف و جان انسانها را وسیله قرار ندهید

هدف بازی روانی سیاسی که رژیم بر فراز آمار هولناک جان باختگان ویروس کرونا برای رهایی از تحریم های به راه انداخته، حفظ و بقای سرکوب مردم جان به لب رسیده و بی دفاع است. تیتر روزنامه کیهان، بلندگوی ارتجاعی ترین محافل  حکومت«اسلامی» است،  روز چهارشنبه ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۸، معنای این تلاشها و همچنین نامگذاری سال ۹۹ از طرف خامنه ای را اعلام کرد….

چماقدار خامنه ای درکیهان، نوشت: «سرمشق سال جدید، الگوی سلیمانی در تبدیل تهدید به فرصت است. »

بر اساس این تیتر، «جهش تولید» یعنی «جهش تروریسم» یعنی پول رسانی به سپاه تروریستی قدس. یعنی تقویت قدرت مالی برای حفظ سربازان گمنام و هیزم رسانی به جنگ های نیابتی  که از الزامات این جهش در افقی نزدیک است.

آخرین آمار مبتلایان به کرونا، مرگ ۱۶۸۵ نفر

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، جانباختگان و بهبودیافتگان بیماری کووید۱۹ را در کشور اعلام کرد.

جهانپور گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، ۱۰۲۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تا امروز ۲۱۶۳۸ بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

وی افزود: ۷۹۱۳ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند. با جان باختن ۱۲۹ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۶۸۵ نفر رسید.

مسئول اصلی فاجعه کرونا، خامنه ای است

خامنه‌ای امروز با رد پیشنهاد آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: از آمریکا درخواست کمک نمی‌کنیم.

خامنه ای در سخنان خود بدون هیچ اشاره‌ ای به فاجعه کرونا در ایران و مرگ هزاران تن از هموطنان، با لاپوشانی پنهان‌کاری های مجرمانه پاسدارانش، مثل همیشه تقصیر را به گردن آمریکا انداخت و خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: شما متهم هستید که این ویروس را خودتان تولید کردید.

خامنه‌ای افزود: در موضوع کرونا آمریکایی‌ها چند بار تا به‌ حال تکرار کرده‌اند که حاضرند در امر دارو و درمان کمک کنند. خودشان دچار کمبود هستند اگر دارید صرف خودشان بکنند.

خامنه ای در توجیه عدم قبول پیشنهاد آمریکا برای مقابله با کرونا گفت: ممکن است دارویی وارد کشور کنند که این ویروس را ماندگار کند. شاید کسی را وارد ایران کنند تا اطلاعات خود را از میزان اثرگذاری این ویروس تکمیل کند.

این اظهارات  رهبر جمهوری اسلامی در حالی است که جمعی از اساتید دانشگاه ها و فعالان سیاسی و مدنی اخیرا طی نامه‌ ای به رئیس جمهور آمریکا، خواستار کمک وی به مردم ایران در مبارزه با فاجعه کرونا در کشور شدند.

فاجعه بدتر از کرونا؛ اعتراض پزشکان کشور

یکی از مدعیان طب اسلامی و شاگردان روحانی شیاد تبریزیان بدون ماسک و تجهیزات دفاعی وارد قرنطینه و بیمارستان شده و نسخه خود را برای بیماران کرونایی می پیچد. از روغن بنفشه تا داروی منتسب به امام کاظم!؟

مرتضی کهنسال، اهل لنگرود از شاگردان عباس تبریزیان، چهره جنجالی« طب اسلامی»، ۲۷ اسفند به یکی از بیمارستان‌های گیلان رفته‌بود و سپس با پرواز به اصفهان و به یکی از بیمارستان‌های این شهر رفته است.

سازمان نظام پزشکی در کانال تلگرامی خود در واکنش به حضور این روحانی مرتجع در بیمارستان‌های کشور نوشته است: «این شخص به اعتبار لباس‌اش به بیمارستان و بر بالین بیماران رفته و کسی هم جلو او را نگرفته؛ بدون حفاظت شخص بوده و بخت گرفتاری‌اش بالا و چه بسا الان ناقل است و در جامعه رفت‌وآمد دارد.

با انگشت غیربهداشتی در ظرفی می‌زند و شاید با همین انگشت به صد‌ها نفر دیگر هم زده.همین انگشت را دور لب و بینی بیمار بی‌دفاع کشیده، همین انگشت پر از عفونت را دوباره به دهان و بینی بیمار دیگر می‌کشد و لابد دیگران را هم!

از این حرکت فیلم می‌گیرد و پخش می‌کند تا تظاهر کند همه اشتباه می‌کنند و او با طب اسلامی مسوول مداوای بیماران است. مصداق بارز تشویش اذهان عمومی چیست؟»

واکنش مقام آلمانی به نامه نگاری روحانی و ظریف

نائب رئیس پارلمان آلمان به سران رژیم ایران گوشزد کرد که اگر خواهان تعامل با جهان هستند، باید تمام زندانیان سیاسی را آزاد کنند.

این مقام آلمانی درباره این احتمال که ممکن است برای استمداد به مردم ایران با هدف مقابله با ویروس کرونا، راه های دیپلماسی با جامعه بین‌المللی بازشود، گفت: تعامل با جامعه بین‌المللی، به رفتار سران حکومت ایران بستگی دارد، و قبل از هر چیز تصحیح برخورد ناخوشایند آنها با موازین حقوق بشر

پول را هدف و جان انسانها را وسیله قرار ندهید.کار گران و دیگر زحمتکشان را قربانی نکنید

کارگران گیلانی خواهان تعطیلی کارخانه‌ها تا پایان بحران کرونا هستند؛ به کارگران دارای بیماری‌های پیش‌ زمینه‌ای مرخصی استعلاجی بدهید. پول را هدف و جان انسانها را وسیله قرار ندهید.کار گران و دیگر زحمتکشان را قربانی نکنید.

دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان گفت: خواسته کارگران و ما این است که کارخانجات، به غیر از آنها که تولید بهداشتی و دارویی دارند، حداقل تا پایان تعطیلات عید تعطیل باشند تا بحران کرونا کمی فروکش کند.

حسن ایزدی (دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت کارخانجات تولیدی در پی شیوع کرونا اظهار داشت: اکثر واحدهای تولیدی گیلان تا چهارم فروردین ماه تعطیل هستند. از ۲۵ اسفند ماه نیز تعدادی از کارخانه‌ها مثل وارس خزر، پارس شهاب و … تعطیل کردند تا جان کارگران کمتر به خطر بیفتد. برخی نیز با شیفت‌بندی تماس کارگران را در محل کار کاهش دادند اما متاسفانه از چهار فروردین کارگران باید سر کار حاضر شوند.

او ادامه داد: خواسته کارگران و ما این است که کارخانجات را به غیر از آنها که تولید بهداشتی و دارویی دارند، حداقل تا پایان تعطیلات عید بسته نگاه دارند تا بحران کرونا کمی فروکش کند. در عین‌حال باید به بیماران دیابتی و پیش‌زمینه‌ای اجازه داده شود از مرخصی استعلاجی تا پایان بحران استفاده کنند. 

دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان گفت: گیلان جزو استان‌های پرخطر است و اگر کارگری جان خودش را از دست بدهد، یک خانواده دچار مشکل می‌شود و معیشتشان نزول می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ما لااقل می‌خواهیم تعطیلات عید که تعطیلاتی رسمی است، برای کارگران تعطیل باشد. بحث جان کارگران در میان است.

وی با اشاره به بی‌نتیجه ماندن جلسات شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد تا پایان سال۹۸، گفت: چرا حرف و مطالبه کارگران خریداری ندارد؟ این نوع تصمیمات نشان می‌دهد کسی به فکر قشر پایین جامعه نیست.

ایزدی ادامه داد: از طرف خانه کارگر سه بار با مسئولان مربوطه تماس گرفتیم که در برخی نانوایی‌ها نان لواش تا ۵۰۰ تومان گران شده است اما اقدام خاصی صورت نگرفت.

وی در پایان تصریح کرد: کارگران کارمزدی مشاغل غیررسمی که دستمزد ۷۰۰ هزار تومان در ماه دریافت می‌کنند، چرا نباید  مشمول کمک‌های حمایتی دولت شوند؟ امیدواریم در سال ۹۹ مانند سال قبل آنقدر کارگران را تحت فشار قرار ندهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا