گوناگون

تلفات ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۴۵۰ نفر عبور کرد

آخرین اخبار شیوع کرونا حاکی از آن است که با ابتلای یک هزار و ۱۷۱ مورد جدید، شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در آمریکا به ۳۴ هزار و ۷۱۷ نفر رسید و با مرگ ۳۳ نفر دیگر، تعداد جان‌باختگان به ۴۵۲ نفر افزایش یافت.

اعتمادآنلاین| جدیدترین آمار و ارقام مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا حاکی از آن است که تا بعدازظهر روز گذشته (یکشنبه)، یکهزار و ۱۷۱ مورد جدید به مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور افزوده شد تا تعداد کل مبتلایان به این ویروس ناشناخته در آمریکا به ۳۴ هزار و ۷۱۷ مورد برسد.

آمار و ارقام مربوط به پایگاه اینترنتی «worldometer» نشان می‌دهد که تا عصر روز گذشته، ۳۳ مورد جدید به قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شدند و مجموع قربانیان این ویروس به ۴۵۲ نفر افزایش یافتند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در مجموع تنها ۱۷۸ مورد بهبودی در آمریکا وجود داشت و با آمار و ارقام ارائه شده، ایالات متحده بعد از چین و ایتالیا، بیشترین شمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته را به خود اختصاص داده است.

شبکه آمریکایی «سی ان ان» در این خصوص گزارش کرد که تقربیاً نیمی از مبتلایان یا همان ۱۵ هزار و ۱۶۸ مورد از ایالت نیویورک هستند و در همین راستا، «اندرو کومو» فرماندار این ایالت صبح روز یکشنبه به وقت محلی اعلام کرد که برآوردها نشان می‌دهد، ۴۰ تا ۸۰ درصد از ساکنان این ایالت به کرونا مبتلا خواهند شد.

در پی تسریع شیوع کرونا، فرمانداران هشت ایالت آمریکا، میلیون‌ها نفر از ساکنان این ایالات را وادار کرده‌اند تا به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در خانه‌های خود بمانند.

«مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که تاکنون ۲۵۴ هزار آمریکایی مورد آزمایش ویروس کرونا قرار گرفته‌اند که البته این رقم شامل آزمایش‌هایی نمی‌شود که در بیمارستان‌های محلی یا آزمایشگاههای خدمات درمانی محلی انجام گرفته است.

شیوع ویروس کرونا موجی از نگرانی را در میان مردم و مقام‌های این کشور به وجود آورده است و روز گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه «رند پال» سناتور جمهوری‌خواه ایالت «کنتاکی» نیز به این ویروس مبتلا شده است.

بنا به گزارش سی ان ان، افزایش شیوع کرونا در آمریکا موجب شده است که این کشور با معضل کمبود تجهیزات پزشکی از جمله ماسک، گان و کیت‌های تشخیص کرونا مواجه شود و در همین راستا مسئولان بهداشت ایالات آمریکا در صدد هستند تنها از افرادی که وضعیت جسمانی بسیار وخیمی دارند، تست بگیرند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا