گوناگون

وزارت بهداشت ایران: ۶۳ درصد ایرانیان به کرونا مبتلا می‌شوند

روزنامه شرق گزارش داد کارگروه اپیدمیولوژی وزارت بهداشت ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد که در صورت دست‌ نیافتن به روش‌های درمانی جدید، واکسن و ثبات میزان مسری‌ بودن و بیماری‌زایی ویروس کرونا، شیوع این بیماری در سال‌های آینده در ایران ادامه دارد و احتمالا تا ۶۳ درصد افراد را مبتلا خواهد کرد….

گزارش‌های کارگروه اپیدمیولوژی وزارت بهداشت مبنای تعیین سیاست‌های بهداشتی در ایران است. در این گزارش آمده است:

«نتایج مدل‌سازی‌ها هم نشان می‌دهد که بدون مداخله جدی و اضافه و حفظ ایزولاسیون نزدیک ۱۰ درصد، موج اپیدمی تا انتهای اردیبهشت ادامه‌دار و بسیار سنگین خواهد بود.»

کارگروه اپیدمیولوژی وزارت بهداشت سه سناریو را پیش‌بینی کرده است:

اگر متوسط میزان تماس افراد مبتلا و مشکوک از ۲۰ اسفند ۹۸ در سطح ۲۵ درصد باشد، تعداد مرگ تجمعی تا انتهای اردیبهشت ۹۹، برای کل کشور، ۱۳ هزار و ۴۵۰ نفر خواهد بود.

بر اساس سناریوی دوم، اگر با تمهیدات لازم، سطح ایزولاسیون از ۲۰ اسفند ۹۸ به ۳۲ درصد برسد، تعداد مرگ تجمعی کشور به هشت هزار و۶۳۰ نفر خواهد رسید.

در حالت سوم هم اگر تلاش شود تا سطح ایزولاسیون به ۴۰ درصد برسد، مرگ تجمعی کشور شش‌ هزار و ۳۰ نفر خواهد بود.

به گزارش سایت زمانه، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت سه‌شنبه ۵ فروردین اعلام کرد هر ۱۲ دقیقه یک ایرانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهد و رشد ابتلا به این بیماری در تهران حدود ۱۳ درصد است.

بر همین اساس در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و به این ترتیب تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴۸۱۱ نفر افزایش یافته است. در همان حال ۱۲۲ نفر هم جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در ایران به ۱۹۳۴ نفر رسید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا