ورزشی

کمیته بین‌المللی المپیک تسلیم کرونا شد

کمیته بین المللی المپیک با درخواست شینزو آبه برای تعویق یک ساله بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز سه شنبه، امروز، اظهار داشت که وی و رئیس کمیته بین المللی المپیک توماس باخ توافق کردند که بازی‌های المپیک توکیو را به دلیل همه گیرشدن کروناویروس به تعویق بیاندازند.

پس از صحبت تلفنی با باخ، آبه به خبرنگاران گفت که او پیشنهاد یک سال تأخیر در برگزاری المپیک را داده و رئیس کمیته بین المللی المپیک IOC کاملاً از ایده او حمایت کرده است.

آبه گفت آنها همچنین تأیید کردند که المپیک و پارالمپیک را لغو نمی‌کنند و این دوره از رقابت‌ها فقط با تعویق همراه شده است.

یوریکو کوئیک، رئیس کل توکیو، که به مذاکرات پیوست، گفت که آنها قصد دارند این بازی‌ها را در تابستان سال ۲۰۲۱ انجام دهند و امکان برگزاری تا پایان امسال وجود ندارد.

از زمان آغاز بازی‌های المپیک در سال ۱۸۹۶، این بازی‌ها تا به امروز هرگز به تعویق در نیامده بودند اگرچه به دلیل جنگ در سال‌های ۱۹۱۶، ۱۹۴۰ و ۱۹۴۴ لغو شدند.

تأخیر بی سابقه ضربه مهمی برای ژاپن خواهد بود و مطمئناً دارای ضررهای زیادی از تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد بود. همچنین چالش‌های لجستیکی قابل توجهی برای عوامل سازمان دهنده و برنامه ریزی به وجود خواهد آورد.

کمیته برگزار کننده المپیک توکیو گفته بودجه لازم برای بازی‌ها ۱.۳۵ تریلیون ین (۱۲ میلیارد دلار) بود، اما براساس برآوردهای این کشور، انتظار می‌رود هزینه‌های واقعی بسیار بیشتر از ۳ تریلیون ین باشد.

از آنجا که ویروسی که در اواخر سال گذشته در چین رخ داد، به جز قطب جنوب در همه قاره‌های جهان شیوع پیدا کرده است، اما ورزشکاران در تلاش هستند تا ورزش کنند. براساس داده‌های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، بیش از ۳‌۸۰،۰۰۰ نفر آلوده شده اند و بیش از ۱‌۶۰‌۰۰ نفر که مبتلا به CO‌VID-19 بودند، درگذشتند.

همانطور که سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که “همه گیر شدن در حال تسریع است” ، امتیازات مسابقات مقدماتی و انتخابی المپیک و مسابقات مهم ورزشی لغو شده است، در حالی که همینطور محدودیت‌های بی‌شماری برای مسافرت در سراسر جهان اعمال شده است.

کمیته بین المللی المپیک گفته است که تاکنون تنها ۵۷ درصد از ورزشکنان برای حضور در المپیک توکیو واجد شرایط هستند، اگرچه مشعل المپیک در ۱۲ مارس طبق برنامه ریزی در یونان روشن شد و روز جمعه وارد ژاپن شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا