گوناگون

فاجعه کرونا؛ چرا درصد قربانیان در رژیم جمهوری اسلامی بالاست؟

همه‌گیر شدن ویروس کرونا در ایران دومین ماه خود را پشت سر می‌گذارد؛ اما مقامات حکومتی با در پیش‌ گرفتن سیاست دروغ و لاپوشانی در اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف، نسبت به تهدید این بیماری و موکول کردن خبر انتشار قطره‌چکانی آن به روزهای پس از برگزاری انتخابات مجلس، نقش اساسی در گسترش این ویروس کشنده در شهرهای مختلف کشور بازی کرده‌اند….

سخنگوی وزارت بهداشت در ایران امروز اعلام کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کرونایی جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

برخی رسانه های داخلی می گویند: این آمار رسمی اعلامی وزارت بهداشت است و می‌دانیم بسیاری از درگذشتگان با عناوینی چون نارسایی حاد تنفسی گواهی فوت شده اند و نه کرونا! اگر صرفا به آمار رسمی اتکا کنیم یعنی حدود ۸ درصد مبتلایان به کرونا فوت می‌شوند درحالی که مشاهده می‌شود در کشورهای دارای سرانه سلامت بالا این نسبت زیر ۲ درصد است. جالب اینکه در چین به عنوان اولین کشور قربانی کرونا درصد فوتی‌ها کمتر از ایران است!

به گزارش این منابع، نمودار میزان مرگ و میر نسبت به تعداد مبتلایان به کرونا در کشورهای مختلف؛ ایران پس از ایتالیا در رتبه دوم است. آمار فوتی‌ها بر اساس هر ۱۰۰۰ مبتلا محاسبه شده است. برای مثال ایتالیا ۹.۵ درصد و ایران ۷.۹ درصد از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند که در بالاترین نقطه نمودار هستند

این در حالیست که ایتالیا بدون پنهان کاری، آمار مرگ و میر را صحیح اعلام می‌کند، اما حکومت ایران، مشغول پنهان کاری است و آمار واقعی را اعلام نمی‌کند.

گزارش نگران کننده پزشکان

به گزارش پزشکان از گیلان، بسیاری از افرادی که از بیمارستان مرخص شدند به فاصله یک هفته در خانه فوت کردند اما آمار آنها جزء درگذشتگان کرونا محسوب نمی‌شود.

در همین حال «شهربانو امانی» عضو شورای شهر تهران با ابراز تاسف از اینکه اطلاع رسانی درباره کرونا به خوبی انجام نشد و مساله آن طور که باید جدی گرفته نشد، گفت: این مساله خود در شیوع بیشتر بیماری بین مردم بی تاثیر نبود، از طرفی غافلگیر شدیم و آمادگی لازم را نداشتیم.

از سوی دیگر سخنگوی ستاد دانشگاهی کرونا در استان اصفهان دربارۀ وضعیت شیوع کرونا در این استان گفت: از نظر تعداد موارد ابتلا در روز، حدود یک هفته است که بعد از تهران رتبه دوم را داریم.

وی تصریح کرد: استان اصفهان تعدادی مورد مثبت قطعی ابتلا به ویروس کرونا دارد که نسبت بالایی است و با افزایشی که روز به روز اتفاق می افتد، روند خوبی متصور نیست و چشم انداز خیلی خوبی برای استان نمی‌بینیم.

فیلم زیر: همه‌گیر شدن ویروس کرونا در ایران دومین ماه خود را پشت سر می‌گذارد؛ اما مقامات حکومتی با در پیش‌ گرفتن سیاست دروغ و لاپوشانی در اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف، نسبت به تهدید این بیماری و موکول کردن خبر انتشار قطره‌چکانی آن به روزهای پس از برگزاری انتخابات مجلس، نقش اساسی در گسترش این ویروس کشنده در شهرهای مختلف کشور بازی کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا