گوناگون

اعتراف نماینده مشهد درباره کرونا

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران با ۱۰ درصد افزایش طی یک روز، به ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر رسید. به گفته مقامات رسمی، تنها در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۳ هزار بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شدند…

به گزارش بهار نیوز، رضا شیران خراسانی، نماینده مجلس شورای اسلامی، امروز جمعه در اظهاراتی معنادار گفت که «یک بیماری شیوع پیدا کرده که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» است و در داخل نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود. بعد می‌گویند مثلا در خراسان ۴۰۰ نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند».

همزمان نماینده شیراز در توییتی نوشته که بعد از گرفتن آخرین اطلاعات از برخی روسای بیمارستان‌ها بیش از پیش نگران اتفاقاتی شده است که اگر فورى حل نشود، می‌توانند فاجعه بیافرنند.

از جمله مواردی که این عضو مجلس به آنها اشاره کرده شیفت‌های طولانی با لباس‌های غیراستاندارد و بی‌تدبیری در “بیماریابی فعال، قرنطینه واقعی، افزایش نیروهای پزشکی و پرستاری از طریق استخدام هزاران نیروی آماده به خدمت و همچنین ظرفیت کمک‌های بین‌‌المللی است.»

این در حالیست که جمهوری اسلامی اخیرا از فعالیت پزشکان بدون مرز در ایران جلوگیری کرده است. این پزشکان برای ایجاد یک مرکز درمانی در نزدیکی اصفهان به ایران رفته بودند.

محمود صادقی نمانیده مجلس در این باره گفته: شاهد وضعیت خطرناک بی‌دولتی در کشور هستیم که البته برای حاکمیت خیلی خطرناک است و اعتماد جامعه جهانی را هم دچار خدشه می‌کند.

از سوی دیگر نماینده مشهد در مجلس، امروز جمعه در اظهاراتی معنادار گفت: یک بیماری شیوع پیدا کرده که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» است و در داخل نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود. بعد می‌گویند مثلا در خراسان ۴۰۰ نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند.

اظهارات رضا شیران خراسانی، که امروز جمعه، هشتم فروردین، با خبرگزاری ایلنا گفت‌وگو کرده، کنایه به اطلاع‌رسانی مقام‌های وزارت بهداشت است که در برخی از گزارش‌ها گفته‌اند که آمار مرگ و میر بالا در کشور مربوط به بیماری‌های حاد تنفسی است، نه کرونا.

نماینده مشهد همچنین با انتقاد از مدیریت مهار کرونا در ایران گفت: برآیند اتفاقات نشان می‌دهد یک عزم لازم و جدی از سوی مسئولان ذی‌ربط برای قطع این زنجیره نیست.

فیلم زیر: تبدیل مدرسه دخترانه طوماسیان مدرسه ارامنه تهران به بیمارستان

 

https://www.youtube.com/watch?v=YmYvf8bGOVA&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا