گوناگون

حمایت قاطع ارتش ونزوئلا از مادورو درقبال آمریکا

پس از آنکه وزارت دادگستری آمریکا رئیس جمهور ونزوئلا را به قاچاق مواد مخدر متهم و یک جایزه ۱۵ میلیون دلاری برای بازداشت وی تعیین کرد، نیروهای مسلح ونزوئلا بار دیگر بر حمایت خود از رئیس جمهور کشورشان تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، “رمیگیو سبایوس”، رئیس ستاد نیروهای مسلح ونزوئلا گفت: ارتش قاطعانه این اتهامات مبالغه آمیز و بی حد و حصر مطرح شده علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را رد می‌کند.

مادورو از سال ۲۰۱۳ میلادی که زمام امور ونزوئلا را به دست گرفته به شدت به حمایت نیروهای مسلح قدرتمند کشورش به ویژه در بحبوحه فروپاشی اقتصادی ونزوئلا تکیه کرده است.

سبایوس در بیانیه‌ای گفت: کیفرخواست صادر شده از سوی آمریکا علیه مادورو و دیگر مقامات ونزوئلایی با هدف منحرف کردن توجهات از کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که به عنوان مخرب‌ترین و غیرمنطقی‌ترین رئیس جمهور آمریکا در قعر تاریخ ثبت خواهد شد، صورت گرفته است.

مادورو روز پنجشنبه این اتهامات “نادرست و جعلی” را محکوم کرده و تاکید کرد که این اتهامات بخشی از یک توطئه سازمان‌یافته از سوی آمریکا و کلمبیا برای سرنگونی وی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا