بین‌المللی

گفتگوی وزرای خارجه آمریکا و روسیه پیرامون بحران سوریه وشیوع کرونا

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور و همتای آمریکایی او پیرامون همه گیری ویروس کرونا، دستورکار بین المللی و همچنین حل و فصل بحران سوریه با یکدیگر گفتگو کردند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با صدور یک بیانیه اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور و «مایک پمپئو» همتای آمریکایی او پیرامون همه گیری ویروس جدید کرونا (کووید -۱۹)، دستورکار بین المللی از جمله ثبات استراتژیکی و حل و فصل بحران سوریه و همچنین برخی از جنبه‌های روابط دوجانبه با یکدیگر گفتگو کردند.

در بخشی دیگر از بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «در ادامه گفتگوهای تلفنی رؤسای جمهور روسیه و آمریکا، که ساعاتی پیش انجام شد، وزرای خارجه دو کشور به تبادل نظر پیرامون وضعیت جهانی در مواجهه با شیوع ویروس کرونا پرداختند. آنها همچنین بر قصد و اراده برای همکاری و مشارکت در اجرای تصمیمات حاصله در نشست جی ۲۰ مُهر تأیید زدند».

گفتنی است که هفته گذشته، وزیر خارجه روسیه با «وانگ یی» همتای چینی خود، «شیخ عبدالله آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه و همچنین «میلوراد دودیک» عضو صرب هیأت سه نفره ریاست جمهوری بوسنی و هرزه گوین پیرامون ویروس همه گیر کووید -۱۹ و گامهای لازم برای جلوگیری از شیوع این ویروس گفتگو کرد.

گفتنی است که شمار مبتلایان به ویروس کووید -۱۹ در جهان از ۷۵۵،۰۰۰ نفر فراتر رفت و در این میان، بیش از ۳۶،۰۰۰ تن جان باخته اند. شمار بهبودیافتگان این ویروس جدید و مهلک نیز ۱۵۸،۰۰۰ نفر اعلام شد.

در روسیه نیز شمار مبتلایان ۱۸۳۶ و جانباختگان ۹ نفر است و شیوع این ویروس در اکثر مناطق این کشور گزارش شده است.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا