ورزشی

تاریخ جدید برگزاری اامپیک توکیو به طور رسمی اعلام شد

براساس تایید کمیته سازماندهنده المپیک توکیو، این رویداد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به مدت یک سال به تعویق افتاده است، از ۲۳ جولای تا هشتم آگوست ۲۰۲۱ (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

المپیک توکیو قرار بود از ۲۴ جولای تا نهم آگوست ۲۰۲۰ برگزار شود اما به علت شیوع کووید-۱۹ برای نخستین بار در تاریخ به تعویق افتاد.

«یوشیرو موری» رییس کمیته سازماندهی المپیک توکیو پس از توافق با کیمته بین المللی المپیک بر سر تاریخ جدید، اعلام کرد: ابتدای امر توافق کردیم که بازی‌ها حداکثر تا تابستان سال ۲۰۲۱ به تعویق بیافتد اما می‌خواستیم که بازی‌ها را در تابستان برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری بازی‌ها در تابستان برای مردم این فرصت را فراهم می‌کند تا در این رویداد شرکت کرده و آن را تماشا کنند، ادامه داد: به این نتیجه رسیدیم که برگزاری بازی‌های انتخابی زمان‌بر است و طول می‌کشد تا ورزشکاران خود را برای حضور در آن آماده کنند.

مشعل المپیک که طبق برنامه و همزمان با افزایش شمار مبتلایان جهانی به ویروس کرونا و تشدید درخواست تعوق، ۲۰ مارس از یونان به ژاپن رسیده بود، حالا در توکیو روشن خواهد ماند.

بازی‌های المپیک در طول ۳۱ دوره برگزاری از سال ۱۸۹۶ تاکنون هرگز به تعوی نیافتاده بود؛ البته تا پیش از این سال که نخستین دوره المپیک مدرن محسوب می‌شود، در سه دوره یعنی سال های ۱۹۱۶، ۱۹۴۰ و ۱۹۴۴ به دلیل وقوع جنگ‌های جهانی لغو شده بود.

المپیک توکیو با حضور ۱۰ هزار ورزشکار در ۳۳۹ رویداد و ۳۹ رشته ورزشی قرار است بزرگ‌ترین دوره برگزاری این تورنمنت باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا