گوناگون

آمار جدید وزارت بهداشت؛ تعداد قربانیان ویروس کرونا از ۳ هزار نفر بیشتر

رخداد بلایای طبیعی مانند سیلاب‌ها، زلزله‌ها، و ویروس کرونا همراه با پیامدهای مخرب و ضد ملی سیاست ماجراجویانه “صدور انقلاب اسلامی” پایه‌های نظری حکومت ولایت فقیه را به‌شدت لرزانده است. بدین‌سان “نماینده خدا بر زمین” با خدعه‌گری و در نهایت ابتذال برای لاپوشانی واقعیت‌ها به دسیسه‌هایی مانند همکاری دشمنانی از نوع “جن و انس” و “حمله بیولوژیک” به “ژن ایرانی” متوسل شده است! اما واقعیت‌های شرایط عینی جامعه همراه با اثرگذاری‌شان بر ذهن‌ها به‌ویژه در عرصه زندگی روزمره توده‌های کار و زحمت و فرودستان حکایت از آن دارد که “اسلام سیاسی” به‌لحاظ تاریخی به انتهای خط رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، مرگ و همچنین بهبودیافتگان بیماری کرونا را اعلام کرد. دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت کرونا در کشور گفت: از ظهر دیروز تا امروز ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۷ هزار و ۵۹۳ مورد رسید
او گفت: ۳۸۷۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

روز دوشنبه حسن روحانی در جلسه ی هیات دولت مدعی شد که آمار انتشار ویروس کرونا در همه ی استان های کشور روند نزولی یافته است.

بعد از پایان جلسه ی هیات دولت، وزیر کشور روحانی این ادعا را زیر سوال برد و گفت که روند شیوع ویروس در چند استان مجددا سیر صعودی یافته است. وی با بیان اینکه در چند استان شاهد روند افزایش بستری ها و فوتی ها هستیم، گفت: امیدواریم تا ۲۰ فروردین بتوانیم کشور را به فعالیت ها باز گردانیم.

روحانی در سخنان خود مدعی شد: ما از اوایل اسفند پیش‌بینی کردیم که همه امکانات نیروهای مسلح پای کار بیاید و هزاران تخت نیروهای مسلح آماده شد و مثل ۴ هزار تختی که دیدید به آن سرعت و زیبایی آماده کردند اما این تخت‌ها خالی مانده و یا تخت‌های بیمارستانی وزارت بهداشت خالی مانده است. طبق آمار وزیر بهداشت الان ۱۳ هزار تخت ما خالی است و نه تنها تخت‌های معمولی که از ۶۸۰۰ تخت آی سی یو فقط ۴ هزار تخت پر و بقیه خالی است.

روحانی در ادامه ی اظهارات فریبکارانه ی خود مدعی شد: فروشگاه‌ها و انبارهای ما اکنون پر هستند. در حالی که برخی کشورهای غربی با این که فرصت بیشتری داشتند هم تخت و هم وسایل تنفسی و مواد غذایی کم آوردند و حتی برای تهیه ماسک در بیمارستان‌ها مشکل دارند. همین دیروز یک مقام آمریکایی که البته تخصصی هم ندارد گفته بود در بیمارستان‌ها ماسک‌های N۹۵ را ضدعفونی کنند و باز هم از آن‌ها استفاده کنند. در این مدت دیدیم که کشورهای بزرگ و پر مدعا دچار مشکل شدند اما ملت ما به خاطر انسجام، مدیریت خوب، فداکاری کادر پزشکی و همه نیروها دست به دست هم دادند و دچار مشکل چندانی نشدیم.
آمار جدید وزارت بهداشت از کرونا در ایران: درگذشتگان ۳۰۳۶ نفر، مبتلایان ۴۷۵۹۳ نفر

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ظهر چهارشنبه ۱۳ فروردین آخرین آمار رسمی در مورد شیوع کروناویروس در ایران را اعلام کرد. بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته، با جان باختن ۱۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۳۰۳۶ نفر رسید. همچنین از ظهر دیروز (سه‌شنبه) تا ظهر امروز (چهار‌شنبه)، ۲۹۸۷ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۴۷۵۹۳ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت گفته است که تاکنون ۱۵۴۷۳ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند و ۳۸۷۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا