فرهنگی

مدیران ۷ روزنامه خواستار لغو دستور توقف چاپ نشریات کاغذی شدند

مدیران مسئول و صاحبان امتیاز هفت روزنامه سراسری ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری، از او خواستند که دستور توقف چاپ نشریات کاغذی را لغو کند. این دستور از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر شده است….

به گزارش دویچه وله، مدیران مسئول روزنامه‌های اعتماد، دنیای اقتصاد، ابتکار، مردم‌سالاری، گل، آفتاب یزد و جهان صنعت روز چهارشنبه ۱۳ فروردین (اول آوریل) در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، خواستار اتخاذ تدابیری موثر برای جلوگیری از توقف انتشار نشریات کاغذی شدند.

به گزارش اعتماد آنلاین در این نامه با توجه به اوضاع فعلی کشور از روحانی خواسته شده است: «در این شرایط حساس که حضور پر رنگ رسانه‌ها می‌تواند نقش موثر، آگاهی‌بخش و کمک‌کننده داشته باشد، دستور فرمایید ستاد مقابله با کرونا اجازه چاپ روزنامه‌ها را بصورت کاغذی (با اتخاذ تدابیر بهداشتی و فنی) صادر نماید تا جامعه رسانه‌ای کشور بتواند در این مقطع مهم نقش سازنده و تاریخی خود را برای عبور از بحران با همراه‌سازی عموم مردم ایفا کند.»

این نامه در واکنش به اقدام ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز دوشنبه ۱۱ فروردین (۳۰ مارس) بود که با انتشار اطلاعیه‌ای دستور توقف موقت چاپ کاغذی مطبوعات در ایران را صادر کرده است.

بر اساس این تصمیم قرار است که توقف چاپ و توزیع روزنامه‌ها و نشریات کاغذی در ایران از پایان تعطیلات نوروزی، از روز ۱۶ فروردین، اجرایی شود. در اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح شده است که این تصمیم بنا بر توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتخاذ شده است.

مدیران مسئول روزنامه‌های یاد شده در نامه خود گوشزد کرده‌اند که ایران یکی از کشورهایی است که همواره در معرض بحران‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار داشته و “هر جا که بحران وجود دارد به ابزار مدیریت آن و رسانه نیاز است”.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا