گوناگون

شمار مبتلایان به کرونا از مرز یک میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا که در سراسر جهان شناسایی ‌شده‌اند، از مرز یک میلیون نفر گذشته است. تا کنون بیش از ۵۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار جانباختگان در آمریکا در طی ۲۴ ساعت به رقمی بی‌سابقه رسید…

در عرض تنها هشت روز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان دو برابر شد و از ۵۰۰ هزار نفر به بیش از یک میلیون نفر رسید.

بنا بر تازه‌ترین ارقام دانشگاه جانز هاپکینز در بالیتمور آمریکا که شامگاه پنجشنبه ۱۴ فروردین (۲ آوریل) به وقت محلی منتشر شد، تا کنون بیش از ۵۱ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند؛ بیماری‌ای که تا چند ماه پیش ناشناخته بود.

کارشناسان و پژوهشگران بر این باورند که شمار واقعی متبلایان به این ویروس و همچنین جانباختگان بیماری کووید ۱۹ به مراتب بالاتر است.

ارقامی که اعلام می‌شوند، به این بستگی دارند که چه شماری واقعا تست شده‌اند، چون هیچ یک از کشورهای جهان از ظرفیت کافی برای انجام آزمایش‌های لازم و بررسی آن‌ها در آزمایشگاه برخوردار نیست.

از آن گذشته برخی از کشورها انجام تست‌های گسترده را دیرهنگام آغاز کرده و یا آگاهانه فقط به آزمایش‌ گزینه‌ای بسنده می‌کنند.

همچنین انسان‌هایی که به ویروس جدید کرونا مبتلا هستند، تا در بدن آن‌ها علائم بیماری نمایان نشده است، نیازی در انجام تست نمی‌بینند، چون خود را سالم می‌پندارند.

شیوع پرشتاب کرونا در آمریکا میلیون‌ها نفر را بیکار کرده است شیوع پرشتاب کرونا در آمریکا میلیون‌ها نفر را بیکار کرده است

در حال حاضر آمریکا به کانون شیوع ویروس کرونا در جهان بدل شده است. بنا بر گزارش دانشگاه جانز هاپکینز ۲۰ درصد از مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان را شهروندان آمریکا تشکیل می‌دهند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا که در ایالات متحده شناسایی شده‌اند، از مرز ۲۳۶ هزار  نفر گذشته و تا کنون نیز بیش از ۵۵۰۰ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

روز پنجشنبه همچنین رکوردی تازه در آمریکا به ثبت رسید. به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز در عرض تنها ۲۴ ساعت ۱۱۶۹ نفر در پی ابتلا به کووید ۱۹ درگذشتند؛ شماری که پیش از آن نه تنها در آمریکا که در سراسر جهان نیز بی‌سابقه بوده است.

بیمارستان‌های اسپانیا با فشاری روزافزون روبرو هستند بیمارستان‌های اسپانیا با فشاری روزافزون روبرو هستند

به گزارش دویچه وله، ایتالیا و اسپانیا در رتبه‌بندی شمار مبتلایان بعد از آمریکا قرار دارد. در هریک از این دو کشور تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده‌اند.

ایتالیا و اسپانیا اما تا کنون شاهد بیشترین شمار جانباختگان بوده‌اند. بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا شامگاه پنجشنبه ۱۴ فرورین بیش از ۱۳ هزار نفر ایتالیا و بیش از ۱۰ هزار نفر در اسپانیا بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

در آلمان نیز تا کنون بیش از ۸۴ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی‌شده‌اند و شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به این ویروس نیز ۱۰۷۴ نفر اعلام شده است. آلمان اگر چه از لحاظ شمار مبتلایان شناسایی‌شده در رتبه چهارم قرار دارد، اما شمار جانباختگان در مقایسه با شمار مبتلایان نسبتا کم است.

آخرین آمار حکومتی کرونا در : ۳ هزار و ۲۹۴ جان‌باخته و ۵۳ هزار و ۱۸۳ مبتلا

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته در ایران ۲ هزار ۷۱۵ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۳۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر و فوت‌شدگان به ۳ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر اعلام شده است.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۵۰ هزار و ۴۶۸ نفر و فوت‌شدگان به ۳ هزار و ۱۶۰ نفر اعلام شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا