بین‌المللی

رئیس بانک جهانی: «رکود بزرگ جهانی» در راه است

رییس گروه بانک جهانی اعلام کرد که احتمال می‌رود شیوع کرونا باعث بروز یک «رکود بزرگ جهانی» شده و شدیدترین لطمه را به کشور‌های فقیر و آسیب‌پذیر بزند.

«دیوید مالپاس» گفت: ما قصد داریم از طریق برنامه‌های حمایتی به ویژه برای کشور‌های فقیر، با قاطعیت به شیوع این ویروس پاسخ بدهیم.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، نظرسنجی رویترز از ۵۰ اقتصاددان در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نشان می‌دهد که پیش‌بینی‌ها حاکی از تأثیر شدیدتر کرونا بر اقتصاد جهانی است.

این اقتصاددانان معتقدند که رکود جهانی از آنچه که پیش‌تر تصور می‌شد عمیق‌تر خواهد بود، اما خروج از آن بسرعت انجام می‌گیرد.

آمار مبتلایان به کرونا در سراسر دنیا به مرز یک میلیون و ۹۸ هزار نفر رسیده است که ۵۹ هزار و ۱۳۱ نفر از این بیماران جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از کرونا روند رشد اقتصاد جهانی کُند شده بود، اما شیوع این ویروس این روند را تشدید کرد. کرونا باعث شده است که فقط بازار‌های سهام دنیا حدود ۱۵ تریلیون دلار ضرر کنند.

در همین حال، «تدروس ادهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و «کریستالینا جورجیوا» مدیر صندوق بین‌المللی پول در مقاله مشترکی که روز جمعه در روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف منتشر شد، تأکید کردند که برای احیای فعالیت‌های اقتصادی لازم است که ابتدا شیوع کرونا تحت کنترل قرار بگیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا