زحمتکشان

کارگران واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی از دولت ‌خواستار اتخاز تصمیماتی برای حفظ جانشان شدند

تغییرات ساعات کاری در پی شیوع کرونا در واحدهای بزرگ صنعتی انتقاداتی از سوی کارگران برانگیخت.

به گزارش ایلنا، تعدادی از کارگران برخی واحدهای صنعتی و معدنی نسبت به مشکلات تغییرات ساعات کاری و افزایش ساعات شیفت‌ها در کارگاه‌ها انتقاد کردند‌.

در پی شیوع کرونا، اغلب واحدهای صنعتی، معدنی، پتروشیمی و فولادی که به لحاظ تمرکز تعداد کارگران، پرجمعیت محسوب می‌شوند، برای کاهش ارتباط بین کارگران تغییراتی در ساعات کاری خود دادند‌.

بر اساس این تغییرات در ساعات کاری بنا شد تا از تعداد شیفت‌های کاری کارگران کم می‌شود اما ساعت کاری هر شیفت از ۸ ساعت به ۱۲ ساعت افزایش می‌یابد.

با این‌حال کارگران تعدادی از واحدهای معدنی و پتروشیمی در تماس با ایلنا نسبت به افزایش ساعت کاری هر شیفت و خستگی مفرط کارگران در اثر کارِ طولانی انتقاد کردند.

به گفته آنان؛ این مقدار کار ممتد می‌تواند خطرات وقوع حوادث کار را در کارگاه‌ها افزایش دهد و توجه کارگران به مسائل بهداشتی کارگاه را کم کند.

کارگران می‌گویند: حداقل انتظار این بود که در پی شیوع کرونا، کارفرما از زمان ساعاتِ کاری کارگاه‌ها بکاهد. کارفرمایان بدون الزامات دولتی حاضر به انجام چنین کاری نیستند. لذا از دولت می‌خواهیم در این خصوص تصمیماتی برای حفظ جان کارگران اتخاذ کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا