بین‌المللی

سفیر آمریکا خواستار تسریع در کمک های چین شد

در شرایطی که آمریکا بارها از چین درباره نحوه مبارزه با کرونا انتقاد کرده است «تری برانستاد» سفیر واشنگتن در پکن خواستار آن شد که چین کمک های ارسالی به آمریکا برای مبارزه با کرونا تسریع ببخشد.

به گزارش ایرنا، روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز یکشنبه گزارش کرد سفیر آمریکا در چین در نامه سرگشاده ای تاکید کرده است که «کرونا دشمن بشر و تهدیدی برای همه انسان ها است».

وی در عین حال تصریح کرده است دو کشور باید برای مقابله با کرونا با یکدیگر همکاری کنند و چین اقلام پزشکی را با سرعت بیشتری در اختیار آمریکا قرار دهد.

چین اخیرا کمک هایی را در اختیار آمریکا قرار داده است اما طبق اعلام وزارت خارجه چین، واشنگتن به صورت رسمی در این باره توجه جدی نشان نداده است.

سفیر آمریکا در چین درباره شیوع کرونا و مسایل ذی ربط با «جنگ زی گوانگ» معاون وزیر خارجه چین هم گفت و گویی داشته است.

یک هفته قبل «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت تلفنی درباره همکاری با هدف مهار کرونا با یکدیگر رایزنی کردند.

در نامه سفیر آمریکا در چین که وبسایت سفارت آمریکا در پکن آن را منتشر کرده است از کمک های چین تقدیر شده و آمده است دو طرف در حال همکاری هستند تا اقلام پوششی پزشکی چین با سرعت بیشتری به آمریکا ارسال شود.

آمریکا بزرگترین و شدیدترین کانون شیوع کرونا در جهان در زمان حاضر است و کمبودهای بسیاری زیادی در زمینه اقلام پزشکی بخصوص البسه محافظتی و ماسک و غیره دارد.

رییس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه آن کشور بارها از ویروس کرونا با عنوان ویروس چینی و یا ویروس ووهان نام بردند اما لحن نامه سفیر آمریکا در پکن بسیار مسالمت آمیز و در تناقض آشکار با مواضع قبلی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا