ورزشی

سرمربی سابق تیم ملی: صحبت از ادامه فوتبال بازی با جان مردم است

همایون شاهرخی می گوید در شرایط فعلی هیچ چیزی ارزشمندتر از جان مردم نیست و صحبت درباره فوتبال و اهدای جام مربوط به فرصت طلبان است.

همایون شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، درباره شیوع ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان و اقدامات او و خانواده اش برای در امان ماندن از این بیماری گفت: تنها راهکاری که مسئولان ارشد امور بهداشتی اعلام کرده اند، ماندن در خانواده و رعایت مسائل بهداشتی در هنگام مراجعه اضطراری به اماکنی مانند فروشگاه ها است که ما هم از مدت ها قبل آن را رعایت می کنیم تا با این ویروس مقابله شود.

او درباره حواشی ایجاد شده درباره ادامه برگزاری مسابقات فوتبال یا نیمه تمام ماندن آن اظهار کرد: این مسائل در برابر این مشکل بزرگی که جامعه و دنیا را گرفتار کرده اهمیت ندارد. فوتبال و ورزش و سایر سرگرمی ها برای مقابله با این ویروس در اولویت قرار نمی گیرند.

سرمربی سابق تیم ملی تاکید کرد: برای در امان ماندن از این ویروس و بیماری مهلک نمی توان به سرگرمی ها فکر کرد. در این میان برخی فرصت طلبان دنبال رسیدن به منافع خود و پر کردن جیب هایشان هستند و به گرفتاری مردم فکر نمی کنند که یک جفای بزرگ علیه مردم است.

شاهرخی با بیان اینکه بهترین کار در شرایط فعلی گوش کردن به نکات بهداشتی اعلام شده توسط مسئولین است، گفت: اظهاراتی مانند برگزاری مسابقات ورزشی مربوط به فرصت طلبان است و اگر تماشاگر و مسئول تیم ها هم چنین صحبتی هایی را دنبال کنند، به فکر مردم نیستند. نباید در این شرایط ذهن مردم را به بیراهه برد.

او یادآور شد: بدون هیچ تعارفی باید بگویم که فوتبال در این شرایط مهم نیست و فقط جان مردم اهمیت دارد. برخی دانسته یا نادانسته به این مسائل دامن می زنند.

سرمربی سابق تیم ملی درباره اینکه برخی می گویند می توان مسابقات را پشت درهای بسته برگزار کرد افزود: اینکه بگویند فوتبال را پشت درهای بسته برگزار کرد، به این منزله است که باید تیم ها کنار هم تمرین کنند، در هتل بخوابند و با اتوبوس و هواپیما به ورزشگاه بروند و خطر ابتلا را افزایش دهند. اگر در این میان فوتبالیست یا راننده اتوبوس و یا پلیس و مسئول امنیت بازی به این بیماری مبتلا شود، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

شاهرخی خاطرنشان کرد: هر کسی که در این شرایط آلوده شود، آرزو می کند که کاش از خانه بیرون نمی رفت و بازی نمی کرد. شیوع این ویروس هم به این خاطر است که برخی تاکنون دیر اقدام کرده‌اند و با سهل انگاری خود موجب شایع تر شدن ویروس شدند.

این پیشکسوت فوتبال ایران به اشاره به مسافرت های نوروزی و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا بعد از عید نوروز به خاطر مسافرت ها است. الان هم که مردم در ادارات و محل کسب و کار خود حضور دارند و امکان دارد در آینده هم شمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد.

وی تاکید کرد: در حالی که کرونا همچنان قربانی می گیرد، مطرح کردن فوتبال و اهدای جام فوتبال و سقوط فلان تیم به لیگ پایین تر ارزشی ندارد. عقل سلیم حکم می کند که مسئولین تا اطلاع ثانوی فوتبال را تعطیل کنند و به فکر جان مردم باشند. این قهرمانی ها می آیند و می روند و اصل مطلب جان یک انسان است.

شاهرخی در واکنش به این سوال که اقداماتی مانند کمک مالی باشگاه ها و افراد شناخته شده مشاغل مختلف برای مقابله با کرونا در کشورهای دیگر تبدیل به امری شایع شده اما در ایران کمتر چنین مسائلی را شاهد هستیم، گفت: از کوزه همان ترآود که در اوست. در شرایط فعلی باید به این فکر کرد که جان یک انسان با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. باید قدر جان انسان ها را بدانیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا