اخبار

طرح تعطیلی یک ماهه کشور لغو شد

در نشست مجلس درباره شیوع کرونا نمایندگان دولت اوضاع را خوب توصیف کردند و از عملکرد دولت در مبارزه با کرونا دفاع کردند. وزیر بهداشت وعده داد که تا پایان اردیبهشت کرونا مهار شود. وزیر کشور گفت روند ابتلا به کرونا رو به کاهش است. رئیس سازمان برنامه و بودجه مشکلات دولت و ضربات کرونا بر اقتصاد را برشمرد. برخی نمایندگان مجلس اما خواهان کمک‌های بیشتر دولتی و اقدامات قاطع‌تری برای مقابله با کرونا شدند…
به گزارش ایلنا، طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور که از سوی تعدادی از نمایندگان برای مقابله با کروناویروس مطرح شده بود، از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج گردید.

مسعود پزشکیان با وارد آوردن ایرادهای آئین‌نامه‌ای به این پیشنهاد سه فوریتی از روش و قیام و قیود برای رأی‌گیری استفاده کرد که نمایندگان ملت به از دستور خارج شدن این طرح رأی دادند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برای این طرح سه فوریتی قانون محل منابع تعیین کرده، لذا نباید در دستورکار مجلس قرار گیرد.

ایسنا هم نوشت: طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور بر اساس اصل ۷۹ قانون اساسی در دستور کار مجلس قرار گرفت که با اخطار یکی از نمایندگان مواجه شد.

علی ادیانی طرح سه فوریت این طرح را مغایر چهار اصل قانون اساسی عنوان و خاطرنشان کرد: پیش از این آقا (رهبری) نامه مکتوبی نوشتند و گفتند هر گونه تصمیم درباره بنزین با نظر شورای امنیت ملی صورت می‌گیرد.

این در حالی است که یک عضو ستاد مدیریت کرونا پیش تر در گفتگو با ایرنا گفته بود: برآوردی که اکنون وجود دارد این است که حدود ۵۰۰هزار نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

هشدار نسبت به عادی نشان‌ دادن بحران کرونا

در همین حال نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان هشدار داد:‌ عادی نشان‌ دادن شرایط برای مردم بحران‌زا است.

وی اظهارات روحانی برای بازگشایی واحد‌های اقتصادی و اصناف را زیر سؤال برد و گفت: مسأله‌ای که ما نگران آن هستیم این است که این روال که اعلام شده برای مردم عادی قلمداد شود، می‌تواند عامل بحران و خطر باشد. اگر مردم با این مسأله عادی برخورد کنند و به زندگی عادی خود برگردند بدون شک وقوع موج دوم شیوع کرونا در استان گیلان دور از انتظار نیست.

واکنش به بازگشایی مشاغل کم‌ریسک روحانی

دستور روحانی برای بازگشایی مشاغل کم‌ریسک از ۲۳ فروردین‌ماه با واکنش های فراوانی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد.

این در حالی است که روزنامه ستاره صبح امروز نوشت: اکنون درباره ویروس کرونا رئیس‌جمهور یک جور برخورد می‌کند و وزیر بهداشت و وزیر صنعت برخورد دیگری دارند و معاون وزیر نیز درباره کرونا ساز خودش را می‌زند. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری درست که منجر به نتیجه مثبت شود اتخاذ نمی‌شود.

یک کاربر ایرانی در واکنش به این اخبار نوشت: ای کاش روحانی رئیس جمهور چین بودا الان چین خالی از سکنه بود بیش از یک میلیارد جمعیتش می مردن و دنیا هم از شر این چینی ها راحت می شد. آمریکا هم برای مقابله با چین دست گدایی برای وام گرفتن نمی شد.

یکی دیگر نوشت: منظور این ها از مشاغل‌کم‌ریسک چیه؟ هرجا کار کنی باید با تاکسی و اتوبوس و مترو بری سرکار و برگردی و روزانه با مردم در ارتباط باشی حتی اگه یه شغل دفتری با چندتا همکار محدود داشته باشی این حرفها فقط شانه خالی‌کردن از مسئولیت‌پذیری و مدیریت بحران که منجر به کشته‌شدن مردم خواهد شد.

یک هموطن دیگر نوشت: اگر مشاغل کم ریسک باز هستند  پس چرا مجلس بسته است؟ اون که از همه مشاغل کم رسیک تره. یه عده شاید برن، شاید نرن یه چرتی بزنن،

کاربر دیگری نوشت: قربان نمیت ونیم کرونا رو کنترل کنیم، نه توانایی قرنطینه کردن رو داریم و نه توان تامین مایحتاج مردم رو، چیکار کنیم؟ + هیچ جا رو قرنطینه نکنید و ادارات رو باز کنید، مردم که اومدن بیرون تو اخبار بگید پس همش تقصیر مردمه و ما کاره ای نیستیم.

این کاربر ایرانی هم نوشت: از ۲۳ فروردین قراره همه چی به روال عادی برگرده میگن خود کرونا زنگ زده روحانی گفته اقا ما جای جدید گرفتیم بیست و دوم شب ایران تخلیه می کنیم میریم کلیدم ‌میدیم ‌بنگاه دیگه از ما راضی باشید.

نماینده مجلس شورای اسلامی فاش کرد

نماینده شیراز، در مجلس شورای اسلامی فاش کرد که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در ایران به وزیر کشور این پیشنهاد داده شده است که «انتخابات را کلا به عقب بیندازد»، ولی او با این پیشنهاد موافقت نکرده است.

بهرام پارسایی، در گفتگو با خبرگزاری ایلنا افزود: در مرحله بعد این پیشنهاد مطرح شده که «حداقل انتخابات قم» به تعویق بیفتد ولی باز هم موافقت نشده است! عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور، روز ۴ اسفند در یک نشست خبری به این پیشنهادات اشاره کرده بود. او گفت علت مخالفتش با پیشنهاد تعویق انتخابات این بوده که «تقویم انتخابات ما به گونه‌ای است که اگر انتخابات انجام نشود تشکیل مجلس بعدی به تعویق می‌افتاد»!

بهرام پارسایی همچنین با انتقاد مجدد از قرنطینه‌ نشدن قم گفت در همان ابتدای شیوع برای کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های کشور باید اقدام می‌شد و قرنطینه صورت می‌گرفت. او تاکید کرده اگر قرنطینه قم، شهرهای شمالی و تهران انجام شده بود، «قطعا ما می‌توانستیم شیوع بیماری را پیش از این‌ها مهار کنیم».

او همچنین از فقدان امکانات کافی برای کادر درمانی که منجر به آمار بالای مرگ و میر در این صنف شده، عدم منع به‌موقع سفرهای خارج شهری و برخورد نامناسب با پزشکان بدون مرز به عنوان دیگر مشکلات مدیریتی دولت روحانی در مواجهه با بحران کرونا نام برده است.

آقای روحانی فرق نزولی و صعودی چیست؟

در حالیکه حتی طبق آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت در ایران آمار ابتلا به ویروس کرونا در حال رشد است، روحانی امروز مدعی شد: رشد مبتلایان به ویروس کرونا در تمام ایران نزولی شده است!

تصویر زیر نمودار مبتلایان روزانه ویروس کرونا در ایران بر طبق آمار وزارت بهداشت است که با سرعت در حال افزایش است.

یک فعال رسانه‌ای در توییتر نوشت: به نظرم یک نفر برود برای روحانی، فرق نزولی و صعودی را تشریح کند!

روحانی همچنین گفت: قرنطینه مدل چین، در ایران قابل اجرا نیست؛ زیرا شرایط اجتماعی و سیاست چینی‌ها چنین امکانی را به آنها می‌داد و افزود: قرنطینه چینی یعنی اینکه تمام مغازها بسته شود و ماشین‌ها از حرکت متوقف شوند و تمام درب خانه‌ها بسته شود، ‌هیچ کس حق نداشته باشد از خانه خارج شود و غذای ۲۴ ساعت توسط مامورین به داخل خانه انداخته شود…

باید از روحانی پرسید اگر قرنطینه برای مردم ایران خوب نیست، پس چرا رهبر جمهوری اسلامی آن را برای خود و از ما بهتران حکومتی‌ مو به مو رعایت می‌ کند؟

پرسش بعدی این است که آیا روحانی آنطور که عباس عبدی گفته نخواسته است با شیوع کرونا در ایران از آن بعنوان ابزاری برای معامله با آمریکا بر سر تحریمها استفاده کند؟ شواهد و مواضع اخیر خود روحانی و خامنه ای که همین را نشان می‌دهد.

وقاحت مافوق تصور

وزیر بهداشت دولت روحانی در یک دروغپردازی وقیحانه گفته: از کشورهای اروپایی با ما تماس می گیرند و می خواهند از تجربه ما برای مبارزه با کرونا استفاده کنند که این به عنوان موفقیتی بزرگ برای جمهوری اسلامی ثبت خواهد شد و بزودی ما را در رتبۀ اول جهانی مبارزه با ویروس کرونا قرار خواهد داد.

این در حالی است که چین با این همه جمعیت امروز یک کشته هم نداشت ولی آخرین آمار اعلام شده از طرف همین وزیر روحانی، با سانسور….

آمار حکومتی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران: مرگ ۳ هزار و ۸۷۲ نفر و ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر مبتلا

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته در ایران ۲ هزار و ۸۹ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر و فوت‌ شدگان به ۳ هزار و ۸۷۲ نفر رسید.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر و جان باختگان ۳ هزار و ۷۳۹ نفر اعلام شده بود.

به گفته این مقام وزارت بهداشت، تا کنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در ایران انجام شده است.

افزایش انتقادات مردم، پزشکان و کشورها علیه رژیم به دلیل پنهانکاری در آمار کرونا، کمبود داروها و اقلام پزشکی

به دلیل مدیریت ضعیف، بی کفایتی، بی برنامگی و هرج و مرج دولت حسن روحانی و دخالت های نهادهای زیرنظر آیت الله خامنه ای و سپاه و نظامیان در مدیریت غیرکارشناسی بحران بیماری کرونا، طی روزهای گذشته صدها نفر از پزشکان طی نامه هایی از وضع موجود انتقاد کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا