اخبار

هشدار سازمان جهانی بهداشت و بی اعتنایی رژیم «ولایت فقیه»

برخی کشورهای اروپایی قصد دارند از محدویت های ایجاد شده کم کنند. در کشور مان ایران از امروز فعالیت های اقتصادی و کسب و کار در بسیاری از رشته هایی که دولت آن ها را کرده کم خطر اعلام کرده است ، از سر گرفته شد. سازمان بهداشت جهانی گفته لغو زودهنگام محدودیت ها می تواند به احیای مرگبار ویروس کرونا منجر شود…

مدیر کل سازمان جهان بهداشت هشدار داد که کشورها در لغو محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا محتاط باشند.

برخی کشورهای اروپایی قصد دارند از محدویت های ایجاد شده کم کنند. در ایران از امروز فعالیت های اقتصادی و کسب و کار در بسیاری از رشته هایی که دولت اعلام کرده کم خطر هستند، از سر گرفته شده. این تصمیم با انتقادهای بسیاری از متخصصان و مسئولان بهداشتی روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت جمعه‌شب در کنفرانس خبری روزانه خود همچنین درباره شدت یافتن شیوع کرونا در آفریقا نیز هشدار داد.

آدهانوم گفت که سازمان جهانی بهداشت از روند نزولی ابتلا به کرونا در برخی کشورها خرسند است اما باید توجه داشت که رفع محدودیت‌های اعمال شده ممکن است به احیای مرگبار همه‌گیری کووید ۱۹ منجر شود.

وی همچنین با اشاره به کند شدن روند ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی مثل آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه، هشدار داد که در همین زمان شیوع جمعی ویروس کووید۱۹ در برخی کشورها از جمله ۱۶ کشور آفریقایی سرعت نگران‌کننده‌ای گرفته است.

روز جمعه یمن که سال‌ها جنگ تحمیلی از سوی عربستان و کشورهای عربی متحدش نظام سلامتش را ویران و بیماری و گرسنگی را در آن گسترانده، اولین مورد قطعی ابتلا به کرونا را گزارش کرد.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت همچنین از افزایش آمار ابتلا در کادر درمانی کشورها را نگران‌کننده دانست و گفت که برخی کشورها ابتلای ۱۰ درصد از کادر درمان خود را تایید کرده‌اند.

تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۰۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمارهای جهانی حاکی است که آمریکا با بیش از ۵۰۰ هزار مورد قطعی ابتلا، بالاترین آمار را از لحاظ مبتلایان به کرونا به خود اختصاص داده است. تاکنون بیش از ۱۸ هزار نفر در ایالات متحده در اثر کرونا جان باخته‌اند.
اسپانیا با ۱۵۷ هزار و ۵۳ مورد، ایتالیا ۱۴۷ هزار و ۵۷۷ مورد، آلمان ۱۱۹ هزار و ۶۲۴ مورد و فرانسه با ۱۱۷ هزار و ۷۴۹ مورد در رده‌های بعدی از لحاظ موارد قطعی ابتلا به کرونا قرار دارند.

همچنین از لحاظ شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کرونا، ایتالیا با ۱۸ هزار و ۸۴۹، آمریکا با ۱۸ هزار و ۶۶۶، اسپانیا ۱۵ هزار و ۹۷۰، فرانسه ۱۲ هزار و ۲۱۰، انگلیس ۸ هزار و ۹۵۸، ایران ۴ هزار و ۲۳۲، چین با ۳ هزار و ۳۳۶ و بلژیک با ۳ هزار و ۱۹ فوتی بیشترین آمار مرگ‌ومیر را در جهان دارند.

آخرین آمار کرونا در ایران: ۴۳۵۷ جان‌باخته و بیش از ۷۰ هزار مبتلا

سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار رسمی از شیوع کرونا را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در ایران به ۴۳۵۷ نفر رسیده است. کیانوش جهانپور گفته در شبانه‌روز گذشته ۱۲۵ نفر با ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. ۱۸۳۷ مبتلای قطعی دیگر هم در شبانه‌روز گذشته شناسایی شده‌اند و تعداد مبتلایان از ۷۰ هزار نفر گذشته است. جهانپور اعلام کرده روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته اما هرگونه تردد و سفر غیرضروری شهری و بین شهری نباید انجام شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا