گوناگون

پس از منتشر شدن آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا

ریس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به دلیل حمایت از مدیر یکی از بیمارستان‌های اردبیل که آمار واقعی در باره تعداد مبتلایان به کرونا را منتشر کرده بود از کار برکنا رشد.
خبرگزاری برنا برکناری اخوان اکبری را «غیرمنتظره» توصیف کرد و نوشت، او از اواخر سال ۹۵ به ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل منصوب شده و اواخر اسفند ماه نیز به کرونا مبتلا شده بود.

پس از منتشر شدن آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا از سوی مدیر بیمارستان “خمینی” اردبیل، “سعید نمکی” وزیر بهداشت رژیم طی حکمی، “قدرت اخوان اکبری”، ریس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل را ازسمتش برکنا رکرد.

این حکم به دلیل حمایت از موضع اسماعیل فرزانه، رئیس بیمارستان  اردبیل داده شده است.

“فرزانه” در مصاحبه با صدا و سیمای رژیم گفته بود: “آمار رسمی اعلام‌شده درباره مبتلایان به کرونا گوشه‌ای از آمار واقعی است. بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت تنها کسانی که تست کرونای آنها مثبت باشد در آمار رسمی لحاظ می‌شوند در حالی که از همه مبتلایان تست گرفته نمی‌شود و بیماری همه افراد با تست تشخیص داده نمی‌شود”.

رژیم جمهوری اسلامی،  اخیرا شمار زیادی از کادر درمانی، پزشک و پرستارانی که آمار واقعی مربوط به کرونا را منتشر می‌کردند به دلایل مختلف از سمت خود برکنار کرده است و حتی تعدادی از پزشکان را احضار و بازداشت کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا