زحمتکشان

از نمایندگان کارگران متشکرم که قرارداد ترکمنچای دوم را امضا نکردند

یک عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت: حداقل دستمزد ظلمی است در حق کارگران، از نمایندگان تشکر می‌کنم که این قرارداد ترکمنچای و گلستان چای دوم را امضا نکردند.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۶ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده با پیشنهاد حذف درصد کلان شهرها، گفت: در بحث مالیات بر ارزش افزوده سهم کلان شهرها ۱۳ درصد، دهیاری‌ها ۳۵ درصد و ۵۲  درصد به شهرداری‌ها داده می‌شود.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: پیگیر هستیم مهاجرت معکوس باشد باید به وضعیت روستاها برسیم؛ ما امروز از افق جهانی در این مورد عقب هستیم.

وی تاکید کرد: امروز سرمایه‌گذاری‌ها در شهرها صورت گرفته است و به همین دلیل روستاها تخلیه شدند، مشخص است در چنین شرایطی حاشیه در کنار شهرها ایجاد می‌شود که مشکلات خودش را دارد.

این عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: انتظار داریم به وضعیت روستاییان، کارگران و کشاورزان رسیدگی شود.

قاضی‌پور افزود: عشایر از یاد رفته‌اند در حالی که  ۲۵ درصد مواد پروتئینی توسط عشایر تامین می‌شود. شهرداران کلان شهرها با جا‌به‌جایی فضاهای سبز و تراکم‌فروشی درآمد دارند، اما روستاها چه دارند؟ پیشنهاد حذف ۱۳  درصد کلان شهرها و درصدبندی ۵۲ درصد کل شهرها و ۴۲ درصد روستاها را دارم.

وی خطاب به عبدالرضا مصری که ریاست جلسه را بر عهده دارد، گفت: آقای مصری شما عضو فراکسیون کارگری مجلس هستید؛ حداقل دستمزد ظلمی در حق کارگران است، از نمایندگان کارگران تشکر می‌کنم که این قرار داد ترکمنچای و گلستان چای دوم را امضا نکردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا