گوناگون

برخی ثروتمندان با وجود بحران کرونا پولدارتر می‌شوند

به رغم رکود اقتصادی ایجاد شده، به دلیل خانه‌نشینی مردم بر اثر ویروس کرونا، خرده‌فروشی آنلاین آمازون طرفدار بسیاری پیدا کرده، و به دنبال آن با افزایش سهام شرکت، دارایی جف بزوس رئیس آمازون، با ۲۴میلیارد دلار افزایش، به ۱۳۸.۵میلیارد دلار رسید.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، با توجه به مصرف‌کنندگانی که در خانه گیر کرده‌اند، مشتریان آمازون بسیار در حال افزایش است. سهام این شرکت خرده‌فروشی در روز سه‌شنبه با ۵.۳درصد صعود به رکورد خود رسید و ارزش خالص دارایی موسس آن را به ۱۳۸.۵ میلیارد دلار افزایش داد.

گفتنی است که این بیماری همه‌گیر امروزه اقتصاد جهانی را به حالت سکون درآورده و حدود ۱۷میلیون آمریکایی را به سوی بیکاری تنها در مدت سه هفته سوق داد.

با این حال، جف بزوس و بسیاری از همتایان ثروتمندان وی در زمینه فناوری، حقوق صاحبان سهام و در بخش‌های دیگر بسیار خوب عمل می‌کنند که با تلاش‌های محرک بی‌سابقه دولت‌ها و بانکداران مرکزی نیز به آنها کمک می‌شود.

بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، در حالی که مجموع ارزش خالص دارایی ۵۰۰ ثروتمند برتر جهان در سال جاری ۵۳۳میلیارد دلار کاهش داشته، ۲۰درصد از پایین‌ترین حد آن در تاریخ ۲۳ مارس افزایش را تجربه کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا