بین‌المللی

فنلاند کمک‌های مالی خود به سازمان بهداشت جهانی را افزایش می‎‌دهد

دولت فنلاند اعلام کرده که کمک‌های خود را افزایش خواهد داد و این تصمیم را پس از اقدام غیرمعمول اخیر آمریکا در قطع کمک به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه وزارت خارجه فنلاند، در واکنش به تصمیم اخیر و ضدانسانی رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی، دولت فنلاند اعلام کرده که کمک‌های خود را افزایش خواهد داد.

شب گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی غیرمعمول اعلام کرد که دولتش تصمیم دارد تا کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی را تعلیق کند.

پس از این تصمیم غیرمعمول رئیس جمهور آمریکا، حال وزارت خارجه فنلاند در این ارتباط اعلام کرده است که این کشور کمک‌های انسانی، مالی و نقدی خود را به سازمان‌های بین‌المللی که در راستای مقابله با شیوع کرونا فعالیت می‌کنند، افزایش خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه فنلاند در عین حال اشاره شده که بخش بیشتری از کمک‌های مالی این کشور به نهادها و سازمان‌های زیرمجموعه سازمان ملل از جمله سازمان بهداشت جهانی تعلق خواهد گرفت.

همچنین در واکنش به تصمیم اخیر ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی، «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه از این تصمیم ترامپ درباره قطع حمایت مالی از سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و خواستار آن شد که به جای اتهام‌زنی، برای اتخاذ رویکردی جهانی در مواجهه با کرونا، به اتحاد و همبستگی روی بیاوریم.

از سوی دیگر، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی و قطع کمک‌های مالی به این سازمان واکنش نشان داد و گفت: عمیقاً از تصمیم آمریکا برای تعلیق کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی متأسفم. ‌

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا