جوانان

نگرانی از وضعیت معلمان شرکتی با ادامه یافتن تعطیلی مدارس

   از بدو تأسیس مدارس در ایران و آغاز شیوه نوین تدریس و تحصیل در کشورمان، روحانیان مرتجع این مدرسه‌ها و ترویج علم و دانش در میان مردم را مغایر تعالیم دینی اعلام کردند و دست‌اندازی به منافع و جایگاه سنتی خود قلمداد کرده و موجی از مخالفت‌هایی شدید برضد مدارس و دست‌اندرکاران آن‌ها به‌راه انداخته و در جامعه گسترش دادند. به‌رغم کارشکنی محیلانه آنان، در اثر مبارزات بی‌امان مردمی و نیاز روزافزون جامعه، سیستم نوین آموزشی در کشور ما جا افتاد. ولی هرگز از کینه و عداوت روحانیت سنتی و دشمنی آن با تحول مهم و ضرور کاسته نشد و به‌اشکال مختلف و با کاربست رذیلانه ترین ترفندها با ترویج علم و دانش نوین خصومت ورزیدند…

نگرانی از وضعیت معلمان شرکتی با ادامه یافتن تعطیلی مدارس

یک عضو کانون صنفی معلمان ایران نسبت به وضعیت معلمان غیررسمی به دنبال شیوع کرونا و ادامه تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی بهلولی عنوان کرد: چند دسته از معلمان هستند که به دنبال شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی با مشکل مواجه شده‌اند. به غیر از معلمانی که به صورت آزاد با مدارس غیرولتی و حتی دولتی کار می‌کنند و همچنین معلمان حق‌التدریس، دسته‌ای از معلمان به عنوان معلمان شرکتی نیز از شرایط پیش آمده متضرر شده‌اند.

او ادامه داد: معلمان شرکتی معلمانی هستند که با مدارس اجاره‌ای کار می‌کنند. این دسته از افراد هم حقوق بسیار پایینی دارند. این افراد درست است که طبق قانون باید حداقل حقوق را دریافت کنند، اما در مواردی کمتر از حداقل و گاه تا نصف حداقل حقوق، دریافتی دارند که آن هم با تاخیر پرداخت می‌شود. این معلمان برخلاف معلمان رسمی در ایام تعطیلات حقوق نمی‌گیرند و اکنون هم که مدارس تعطیل است، به مشکل در دریافت دستمزد برخورده‌اند.

این فعال حقوق معلمان با بیان اینکه این افراد مورد ظلم واقع می‌شوند، گفت: نکته مهم‌تر این است که در سال‌های اخیر این سیاست دنبال شده که تعداد معلمان غیررسمی افزایش یابد و کادر آموزشی با این نیروها تامین شود که این خود تبعاتی به دنبال دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا