فرهنگی

فاتحه خوانی روحانیون بر سر قبر پیکر نحیف مطبوعات

تعطیلی روزنامه‌های چاپی تا پایان دوران “قرنطینه کرونا” آن هم از سوی دولت، اعتراض‌هایی زیاد در بین شاغلان این حرفه و همچنین در برخی رسانه‌های بیرون از کشور به‌همراه داشته و دارد. بسیاری از فعالان سیاسی و مطبوعاتی نسبت به توقف انتشار و توزیع روزنامه‌ها هشدار داده و از آن به‌عنوان محدودیتی ‌جدید برای آزادی مطبوعات یاد کرده‌اند. ..
برای بیان همه‌جانبهٔ واقعیت امر باید به رسانه‌های مستقل بهای لازم داده شود و در حمایت از نیروهای فرهنگی خدمت‌گزار مردم که دغدغه دردهای ملت از یک سو و حفظ شغل آبرومندانه‌شان را از طرف دیگر دارند، گام‌هایی مؤثر برداشته شود.

نامه اهالی مطبوعات به روحانی: توقف انتشار نسخه چاپی روزنامه‌ها باعث آسیب به روزنامه‌نگاران شده است

جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه در ایران با نوشتن نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، نسبت به آسیب‌های شغلی وارده شده به روزنامه‌نگاران در پی شیوع کرونا هشدار دادند.

بر اساس گزارش‌ها، تعطیلی روزنامه‌های کاغذی باعث تعدیل نیرو شده است و نویسندگان این نامه خواهان توجه به وضعیت روزنامه‌نگاران شده‌اند.

آنها با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تلاش خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی صحیح، تعطیلی انتشار نسخه کاغذی روزنامه‌ها را عاملی دانستند تا مدیران برخی از رسانه‌های مکتوب، با اعلام این که توان تمدید قراردادها و پرداخت حقوق روزنامه‌نگاران را ندارند، از ادامه همکاری با آنها خودداری کرده و اقدام به اخراج برخی افراد کنند.

نویسندگان نامه در پایان نوشته‌اند باید پیش از آن که بخواهند «بر سر قبر پیکر نحیف مطبوعات ایران فاتحه بخوانند» به درخواست آنها توجه شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا