گوناگون

هجوم موج جدید ملخ در سیستان و بلوچستان در روزهای آینده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نسبت به هجوم موج جدید ملخ در جنوب این استان هشدار داد…

به گزارش خبرنگار ایلنا، حیدر زورقی در این باره اظهار داشت: در بین ۶ استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی در کشور تاکنون سیستان و بلوچستان با ۳۹ هزار و ۹۳۱هکتار مبارزه (۳۶درصد کل مبارزه) رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: از کل سطح مبارزه انجام شده از آبان سال گذشته تاکنون ۴۱ درصد علیه پوره ملخ و ۵۹ درصد علیه ملخ صحرایی بالدار به انجام رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از مدیران جهادکشاورزی خواست مراتب این هشدار را به همه مراکز جهادکشاورزی و بهره‌برداران بخش کشاورزی مناطق اعلام و در اسرع وقت نشست ستاد بحران به ریاست فرماندار شهرستان را تشکیل تا با بهره‌گیری از تمامی امکانات و کمک دستگاه‌های اجرایی نسبت به رصد و مبارزه با این آفت خطرناک اقدام کنند.

وی با اشاره به مبارزه با آفت زنگ زرد گندم در شهرستان‌های حوزه سیستان پرداخت و گفت: تداوم بارندگی‌ها و افزایش رطوبت باعث گسترش این بیماری شده و کار مبارزه را سخت‌تر کرده است.

زورقی افزود: از اسفند سال گذشته تاکنون ۱۰هزار و ۳۹۲هکتار از مزارع گندم و جو در شمال سیستان و بلوچستان علیه زنگ زرد غلات توسط ۴۶دستگاه سمپاش دولتی و ۱۷۸دستگاه بخش خصوصی با مشارکت فعال کشاورزان سمپاشی شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا