گوناگون

سئوال از پی سئوال، بی‌هیچ جوابی

اما واقعیت این است که در این مورد به خصوص دیگر رای مردم مورد نظر نیست، بلکه جان مردم است که تهدید می‌شود. 

رئیس جمهور می‌گوید به درخواست مدیر حوزه‌های علمیه دولت تصمیم خود را عوض کرده و تاریخ اماکن مذهبی را ۱۵روز جلو کشیده است. این سخن رئیس جمهور بدون تردید نشانه بدی از تزلزل در تصمیمات دولتی است که دو بار رای از مردم گرفته‌، اما منویات مراجعی دیگر را بر خواسته‌های مردم ترجیح می‌دهد. تا اینجا که البته رویه رئیس جمهور روحانی بوده و ظاهرا انتقادات مردم و رسانه‌ها و یادآوری رای مردم سودی نبخشیده است.

اما واقعیت این است که در این مورد به خصوص دیگر رای مردم مورد نظر نیست، بلکه جان مردم است که تهدید می‌شود. آیا روحانی این بار تضمین می‌دهد که ۱۵ روز زودتر بحران کرونا تمام می‌شود؟ آیا از مراجع رسمی که خود هر روزه بر لزوم تبعیت از آن‌ها در بحران کرونا تاکید می‌کند، علایمی دریافت کرده که در این تاریخ، تجمعات مشکلی در جریان سلامت مردم ایجاد نمی‌کند؟ آیا مدیر حوزه‌های علمیه در پیامدهای این تصمیم در کنار روحانی خواهد ایستاد؟ اما اعلام عمومی این موضوع به چه معناست؟ آیا او می‌خواهد که تبعات احتمالی را برعهده متولی حوزه‌های علمیه بگذارد؟ و اگر این قصد را داشته باشد افکار عمومی از رئیس جمهوری که رای از مردم گرفته و قول داده که در چهارچوب قانون اساسی عمل کند، این توجیه را خواهد پذیرفت؟

عملکرد رئیس جمهور در بحران کرونا روزبه‌روز با سئوالات جدیدی روبه‌رو می‌شود و البته هنوز پاسخی دریافت نکرده، سوال جدیدی مطرح می‌شود. گویی فعلا سوالات مردم قرار نیست به پاسخی منتهی شود، بلکه به سئوال بعدی متصل می‌شود.

فضل‌الله یاری-همدلی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا