بین‌المللی

جوانان و دانشجویان کوبایی در خط مقدم مقابله با کرونا

صدها جوان و دانشجوی کوبایی داوطلبانه برای کمک به مقابله با کرونا در کشورشانه به صحنه آمده‌اند تا کادر درمان را یاری کنند.

ایرنا؛ به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری پرنسالاتینا، بسیاری از این جوانان به عنوان داوطلب در مراکز قرنطینه افراد مشکوک به کرونا حضور دارند تا به درمان این افراد کمک کنند.

این افراد داوطلب که شماری نیز استاد دانشگاه هستند، گزینه ماندن در خانه را کنار گذاشته و داوطلبانه در حال کمک به کادر درمانی از جمله تمیز کردن مراکز قرنطینه هستند.

به دنبال شیوع کرونا در کوبا، برخی مکان‌های آموزشی از جمله ساختمان دانشگاهها برای میزبانی و درمان مبتلایان به کرونا اختصاص یافته است از جمله این مکان‌ها، دانشگاه علوم کامپیوتر در ۲۵ کیلومتری جنوب غرب هاوانا است که ۵۰۰ بیمار در آن بستری هستند. دانشجویان و جوانان داوطلب در این دانشگاه مشغول به کمک به کادردرمانی هستند.

براساس اعلام مقامات کوبا، ۲۱ مکان مرتبط با آموزش عالی کوبا برای بستری و درمان مبتلایان به کرونا اختصاص یافته و ۱۱ ساختمان دانشگاهی نیز در صورت نیاز آماده میزبانی از این مبتلایان هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در کوبا در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکای لاتین کمتر بوده و تاکنون ۹۸۶ نفر در سراسر این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند که فقط ۳۲ فوتی داشته است.

از زمان شیوع کرونا در کوبا تدابیر ضدکرونایی گسترده‌ای در سراسر این کشور برای مهار شیوع ان اتخاذ شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا