اخبار

تعداد قربانیان و مبتلایان به کرونا

آمار واقعی قربانیان کرونا بسیار بالاتر از آمار رسمی است و اختلافات چشمگیر آماری، حاصل بی کفایتی و فریب کاری مسئولان رژیم است. در این ارتباط، محسن هاشمی، که رئیس شورای شهر تهران را اشغال کرده است،چنین می گوید :« تعداد قربانیان و مبتلایان به کرونا خیلی بیشتر از آمار رسمی و اعلام شده است».در کشور ما که جان انسان‌ها در برابر “حفظ نظام” بی‌ارزش است، شواهد حاکی از وجود هرج‌ومرج مدیریتی و نابسامانی شدید عملیاتی است و سلامت و معیشت مردم عملاً به‌امان خدا و تصمیم شخصی خودشان سپرده شده است….

آمار جدید وزارت بهداشت از کرونا در ایران: درگذشتگان ۵۲۰۹ نفر، مبتلایان ۸۳۵۰۵ نفر

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ظهر دوشنبه یکم اردیبهشت آخرین آمار رسمی در مورد شیوع ویروس جدید کرونا در ایران را اعلام کرد. بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته، با جان باختن ۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۵۲۰۹ نفر رسید. همچنین از ظهر دیروز (یکشنبه) تا ظهر امروز (دوشنبه)، ۱۲۹۴ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۸۳۵۰۵ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت گفته است که تاکنون ۵۹۲۷۳ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند. ۳۳۸۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

رژیم برای توجیه شکستن قرنطینه خانگی دستور داده است که در برگه دلیل فوت برای جواز دفن، دلیل فوت قربانیان کرونا هر بیماریی جز کرونا نوشته شود.

به گفته یکی از پرستاران وزارت بهداشت رژیم دستورالعملی برای بیمارستان‌ها صادر کرده است که طبق آن باید در گواهی فوت بیماران کرونایی، دلیل مرگ را بیماری تنفسی و ناراحتی‌های ریوی اعلام کنند.

مسئولین رژیم با هدف بازگرداندن کارمندان و کارگران به سر کار با دروغ‌پردازی و فریب‌کاری در رسانه‌های خود اخیرا از کاهش آمار کرونا خبر می‌دهد.

آمار واقعی قربانیان کرونا بسیار بالاتر از آمار رسمی است و اختلافات چشمگیر آماری، حاصل بی کفایتی و فریب کاری مسئولین رژیم است.

ضعف رژیم در حمایت مالی از اقشار آسیب پذیر بحران‌های مختلف بخصوص بحران مالی افزایش یافته با این حال رژیم مقام‌های آمریکا را مقصر و مسبب کرونا معرفی می‌کند.
جامعه پرستاری؛ تکریمی که به تعدیل انجامید

قرار است در هفته سلامت از کادر درمانی در مقابله با کرونا تقدیر کنند. پرستاران زیادی اما در همین بحبوحه اخراج شده‌اند. معاون وزیر بهداشت در پاسخ استمدادها می‌گوید خودتان با هم کنار بیایید.

همه ساله از اول تا هفتم اردیبهشت”هفته سلامت” در ایران برگزار می‌شود. وزارت بهداشت شعار سال جاری را “حمایت همگانی از مدافعان سلامت” اعلام کرده و دو روز نخست را به قدردانی از فداکاری‌های بهورزان، پزشکان و پرستاران اختصاص داده است.

با شیوع کرونا، ده‌ها پرستار و بهیار جان خود را در روند رسیدگی به بیماران از دست داده‌اند. تعدادی روزها به خانه نرفته‌ و از زندگی شخصی بازمانده‌اند. معدودی هم به خاطر برملا کردن ناگفته‌ها، بازداشت یا احضار شده‌اند. کرونا علاوه بر امنیت جانی، امنیت شغلی پرسنل بیمارستان‌های خصوصی را هم به خطر انداخته است. نظام پزشکی ایران عملا با کمبود نیروی درمانی روبروست اما برخی بیمارستان‌های خصوصی، عذر پرستاران و پرسنل خدماتی خود را خواسته‌اند. اکثر نیروهای تعدیل شده، افراد شاغل در بخش‌های بیهوشی، پرستاری، بهیاری و اتاق عمل هستند.

پی‌بردن به عمق فاجعه شیوع بیماری کرونا و اشاره‌ای به وضعیت بیمارستان‌های خصوصی و کارکنان آن کافی است. بیمارستان‌های خصوصی با تأیید وزارت بهداشت دولت حسن روحانی از پذیرش بیماران کرونایی معاف‌اند و درصورت پذیرش با پرداخت هزینه از سوی بیمار، تنها در مورد مرحله ابتدایی درمانی اقدام می‌کنند! ازاین‌رو است که بیمارستان‌های دولتی با تحمل فشار شدید کانون‌های بستری مبتلایان کرونا تعیین شده‌اند. همچنین با اطلاع وزارت بهداشت از هفته گذشته برای جلوگیری از “ورشکسته شدن بخش خصوصی”، شماری از بیمارستان‌های خصوصی به‌شیوه‌ای بی‌رحمانه و بدون توجه به وضعیت بحرانی سلامت کشور تعدیل نیروی کارشان را به‌سرعت آغاز کرده‌اند. با عریان شدن عملکرد بخش خصوصی و مقام‌های حکومتی، روزنامه شهروند، ۲۰ فروردین‌ماه ۹۹، نوشت: “وزارت بهداشت کمابیش از این تعدیل‌ها باخبر است، اما تاکنون اقدامی نکرده است. ”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا