گوناگون

نامه مشاور خامنه‌ای به روحانی: مساجد و حرم‌ها را از همین روزها باز کنید

علیرضا مرندی،‌ پزشک معتمد و مشاور رهبر جمهوری اسلامی، با نوشتن نامه‌ای به حسن روحانی،  از او خواست دستور بازگشایی حرم‌ها و مساجد «از همین روزها» و با رعایت شرایط بهداشتی ‌را صادر کند.

مرندی در نامه‌ای که متن آن روز سه‌شنبه دوم اردیبهشت‌ماه منتشر شده با اشاره به آغاز ماه رمضان نوشته است: «‌از آن‌جا که احتمال انتقال بیماری کرونا از این طریق در قیاس با سایر مصادیق بسیار کمتر است، در صورتی که صلاح می‌دانید دستور فرمایید از همین روزها حداقل صحن‌های حرم مطهر و مساجد را با رعایت شرایط بهداشتی و فاصله‌گذاری به روی مردم مومن باز کنند.»

او در این نامه همچنین از روحانی خواسته است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای طلابی که قرار است به تبلیغات مذهبی در نقاط مختلف کشور اعزام شوند، آموزش کوتاه‌مدت برگزار کند.

مرندی از چهره‌های نزدیک به علی خامنه‌ای و پزشک مخصوص اوست که از اعضای حلقه مشاوران رهبر جمهوری اسلامی در زمینه مسایل بهداشت و درمان کشور به شمار می‌رود. اوایل اسفندماه در حالی که خامنه‌ای یک پیام ویدیویی در زمینه بحران کرونا از اتاقی در دفتر خود ضبط و منتشر کرد، مرندی تنها فردی بود که در کنار او نشسته بود.

این نامه هم‌زمان با آن صادر شده که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، نیز در نشست خبری سه‌شنبه گفت مساجد و اماکن مذهبی را می‌توان مانند بازار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه رمضان باز کرد.

از سوی دیگر روحانی هم در یک گفت‌وگوی تلفنی با تولیت حرم «امام رضا» در مشهد اظهار کرد دغدغه دولت بازگشایی اماکن مذهبی است.

پیش از این روحانی روز یکشنبه گفته بود که در ماه رمضان مراسم افطار و تجمعات مذهبی برگزار نشده و تعطیلی اماکن مذهبی و مساجد دست‌کم تا نیمه اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا