حقوق بشر

بیانیه معلمان عدالت‌خواه در اعتراض به حکم اخراج محمد حبیبی

محمد حبیبی، معلم زندانی، پس از بازخرید با ۱۸ سال سابقه از شغل معلمی اخراج شد.

بیش از دو سال از بازداشت محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران (تهران) می‌گذرد. در این دو سال خانواده وی تمام مسیرهای قانونی را طی نمودند تا بتوانند از مرخصی بدون حقوق استفاده نمایند.

در زمان وزارت بطحایی وزیر ، معاونان و مشاورانش تایید می‌کردند که مرخصی بدون حقوق حق این معلم زندانی است و در پیگیری و دیدارها مدعی بودند که ما باید برای وی حکم آمادهبهخدمت بزنیم تا مانع اخراجش شویم اما همزمان به زیردستان خود دستور می‌دادند که با برگزاری جلسات هیات بدوی تخلفات اداری و ثبت غیبت غیرموجه زمینه‌های اخراج وی را فراهم نمایند .
حالا بعد از دو سال ، دولت در روز اول اردیبهشت و در آستانه هفتهمعلم به فعالان و تشکل‌های صنفی پاداش داده‌ و حکماخراج محمد حبیبی را به همسرش ابلاغ نموده‌است

در تمام این دو سال در دیدارها و پیگیری‌های فعالان صنفی در سطح کارشناس تا وزیر همه مدعی بودند که ما می‌خواهیم مرخصی بدهیم اما سازمان اطلاعات سپاه با معلمان زندانی مشکل دارد و ما را تحت فشار قرار داده است.

هر چند ضابط قضایی پرونده معلمان زندانی سپاه است و حبیبی به خاطر پرونده‌سازی این نهاد در زندان است اما برای ما مانند روز روشن است که بازخرید و اخراج این معلم شریف کاملا در دولت تصمیم گیری و توسط وزارتخانه اجرایی شده‌است.

دیر زمانی است که دیگر همه داستان پلیس خوب ، پلیس بد را فهمیده‌اند و سیاست ما می‌خواهیم انجام دهیم اما نمی‌گذارند برای مردم ایران نخ‌نما شده‌است.

اعتدالیون و اصلاح‌طلبان قلابی مسئول مستقیم اخراج محمد حبیبی هستند و از کارشناسان که به صورت غیرقانونی غیبت وی را غیر موجه ثبت نمودند تا هیات کذایی رسیدگی به تخلفات اداری و وزیر در تکمیل پروسه سرکوب این معلم زندانی نقش دارند.

ساده لوحی است که گمان کنیم امنیتی‌ترین دولت می‌تواند امنیت فرهنگی را تامین کند اگر بازجو خوب می‌خواست به راحتی می‌توانست با درخواست مرخصی بدون حقوق این فعال صنفی موافقت کند. دولت از این کار امتناع نمود تا به معلمان و فعالان صنفی مشت آهنین نشان دهد و به ما پیام دهد نه تنها ما شما را حبس می‌کنیم بلکه معیشت و شغل شما را نیز می‌گیریم.

اما دریغ که این اربابان ثروت و قدرت نمی‌دانند با اخراج و زندان و تبعید نمی‌توانند ما را خاموش کنند. محمد حبیبی یک فرد نیست او نماد و سمبل حق خواهی، آزادگی و عدالت‌طلبی فرهنگیان ایران است. بی‌شک روزهای پیش رو روزهای تکثیر حبیبی هاست

ما به عنوان جمعی از معلمان عدالت‌خواه ایران به تمام تشکل‌ها و فعالان صنفی و مدنی فراخوان می‌دهیم که در مقابل این عمل سرکوبگرانه دولت سکوت نکنند و به هر نحو ممکن به این حکم ظالمانه اعتراض نمایند.
ما فردای روشن را به انتظار نشسته‌ایم.

در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
این عوعو سگان شما نیز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
گرد سم خران شما نیز بگذرد

جمعی از معلمان عدالت‌خواه ایران
۳ اردیبهشت۱۳۹۹

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا