فرهنگی

اعتراض انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به حکم پنج سال زندان علیه کیوان صمیمی

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، به محکومیت کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از بازداشت‌شدگان روز کارگر، اعتراض کرد و آن را «شگفت‌آور» خواند.

این انجمن روز چهارشنبه سوم اردیبهشت، با صدور بیانیه‌ای نوشت ضمن اعتراض به این حکم از مسئولان عالی قوه قضاییه می‌خواهد «با این‌گونه بی‌تدبیری‌ها که هم خلاف قانون و دور از شان دستگاه قضا و هم خلاف مصلحت خود نظام است مقابله کنند و برای جلوگیری از صدور چنین احکام غیرحقوقی چاره‌ای بیندیشند.»

این انجمن نوشت: «از جمله جرایم کیوان صمیمی برای تحمل پنج سال حبس سردبیری ماهنامه ایران فرداست که با مجوز وزارت ارشاد و استعلام از وزارت اطلاعات و قوه قضاییه همچنان در حال انتشار است. جرم دیگر وی تشکیل یک حزب به زعم قاضی غیرقانونی است. حزبی که بیست و دو سال پیش و با طی تشریفات قانونی از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز گرفته است. باقی جرایم نیز به همین قیاس از حقوق حقه مدنی است که به صراحت قانون اساسی همه شهروندان از آنها برخوردارند.»

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات همچنین ابراز امیدواری کرده که «هر چه زودتر اولا در این حکم عجیب و ثانیا در این روندهای ناسالم غیرقضایی تجدیدنظر جدی صورت بگیرد.»

صمیمی روز دوشنبه گذشته در یک حکم غیابی از سوی دادگاه انقلاب به پنج سال زندان محکوم شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا