از هر دری سخنی

قایق های سپاه؛ واکنش پنتاگون و رجزخوانی ها

رئیس جمهور آمریکا اعلامکرد که در واکنش به مزاحمتی که قایق‌های سپاه پاسداران اخیرا برای ناوهای آمریکایی در خلیج فارس ایجاد کرده‌اند، به نیروی دریایی کشورش مجوز شلیک داده است.
وب سایت سپاه نیوز، وابسته به روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت (۲۳ آوریل) به نقل از حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران از دستور او به واحدهای نظامی این ارگان خبر داد. بنابر این فرمان اگر شناور یا واحد جنگی از نیروهای دریایی ارتش آمریکا «بخواهد امنیت کشتی های غیرجنگی و یا شناورهای رزمی» جمهوری اسلامی را مورد« مخاطره قرار دهد، آن شناور و یا واحد نظامی» هدف حمله قرار خواهد گرفت.سرکرده سپاه پاسداران امروز در واکنش به این هشدار ترامپ گفت: ما هم به واحدهای نظامی خودمان در دریا دستور دادیم که اگر شناور یا واحد جنگی از نیروهای دریایی ارتش تروریست آمریکا بخواهد امنیت کشتی های غیرجنگی و یا شناورهای رزمی ما را مورد مخاطره قرار دهد، آن شناور و یا واحد نظامی را مورد هدف قرار بدهند.

پاسدار سلامی افزود: پیام پرتاب ماهواره نظامی سپاه به فضا هم این است که ما در توسعه قلمرو قدرت نظامی خود در زمین، دریا و فضا مصمم بوده و هرگز متوقف نمی شویم.

ترامپ، شب گذشته در هشداری به سپاه پاسداران گفت: مزاحمت قایق های رژیم ایران دوباره تکرار شده است، به خطر افتادن ناوهای آمریکایی را اصلا تحمل نخواهیم کرد و افزود: در صورتی که آنها به این مراحمت ها ادامه دهند، دستور داده ام که به سمت آنها شلیک کنند.

معاون وزیر دفاع‌ آمریکا در این باره توضیح داد: رئیس‌جمهور هشدار مهمی به‌رژیم ایران داده است. همه کشتی‌های ما حق دفاع از خود را محفوظ نگه می‌دارند و آنها باید در مورد رفتارشان خیلی مراقب باشند.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا پیش تر در بیانیه‌ ای هشدار داده بود که قایق‌های سپاه پاسداران به‌طرز خطرناکی نزدیک کشتی‌های نظامی آمریکا آمدند و ارتش آمریکا این حرکات را خطرناک و تحریک‌آمیز خواند. فرماندهان کشتی‌های جنگی آمریکا دفاع از خود را یک حق ذاتی می‌دانند.

یک سخنگوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر آمریکایی‌ها خیلی هنر و عرضه دارند نیروهای خود را در منطقه غرب آسیا از کرونا نجات دهند و آنها را از این منطقه خارج کند و سپس سایر نیروهای خود را مانند بسیجیان و نیروهای مسلح ایران که امروز به کمک مردم خود شتافته‌اند به آمریکا ببرند تا مردم شان را از از بحران عظیمی که برای این کشور ایجاد شده نجات دهند.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ycBVY0l01k4&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا