بین‌المللی

چین طرح «آزمایش‌های گسترده» کرونا را اجرا می‌کند

چین با اجرای طرح بزرگ آزمایش‌های سراسری و وسیع در سطح کشور برای شناسایی موارد کرونا، خود را برای بازگشایی مدارس و مراکز کار و فعالیت آماده می‌کند.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز جمعه گزارش کرد کشور برای بازگشت به شرایط معمول کار و بازگشایی مدارس خود را آماده می کند و قرار است طرح بزرگی برای آزمایش‌های سراسری اجرا شود.

بنا به این گزارش این آزمایش ها روی کلیدی ترین بخش های جمعیتی کشور انجام می شود تا اجازه داده نشود کرونا یک بار دیگر در چین شیوع پیدا کند.

قرار است دو گونه آزمایش پادتن و آزمایش ویروس کرونا در این طرح گرفته شود تا ماموران بهداشت از ابتلا یا مبتلا نبودن فرد یقین پیدا کنند.

همزمان به دولت های محلی در سراسر کشور اعلام شده است خود را برای اقدام پیشگیری از کرونا در تعطیلات طلایی روز زحمتکشان آماده کنند.

این تعطیلات از اول ماه می شروع می شود و از آن با عنوان هفته طلایی یاد می شود گزارش ها نشان می دهد صدها هزار مکان تفریحی در سراسر کشور برای پذیرش گردشگران چینی آماده می شوند.

این تعطیلات در عین حال می تواند یک آزمایش و معیاری برای دولت باشد تا پس از آن درباره بازگشایی مدارس و همچنین مراکز کار و فعالیت و مکان های دیگر تصمیم گیری کند.

گروهی از مقام های ارشد چین این هفته به ریاست لی که چیانگ نخست وزیر این کشور نشستی تشکیل دادند و در جریان آن موضوع طرح بزرگ آزمایش های ذی ربط از مجموعه بخش های کلیدی جمعیتی اعلام شد.

نخست وزیر تاکید کرد که باید اقداماتی انجام داد تا به هر شکل از نظام اقتصادی کشور و نظم اجتماعی حراست شود.

بنابه این گزارش دستور دولت این است که کیت های آزمایش در اختیار بسیاری از بیمارستان ها و گمرک و هر منطقه ای که برای این ازمایش ها نیاز دارد ، قرار گیرد تا در صورت امکان آزمایش های بیشتری انجام شود.

دولت همچنین تاکید کرده است که نباید اجازه داد کشور درگیر ابتلای خوشه ای شود. باید در بیمارستان ها تدابیر محدود کننده در نظر گرفته شود و کنترل های لازم در هر نقطه ای بخصوص در ایام تعطیلات طلایی برقرار باشد.

جیا پینگ از مسوولان نهادهای بهداشتی دولتی گفت که لازم است هر دو آزمایش پادتن و کرونا صورت گیرد به این طریق می توان اطمینان حاصل کرد که فرد مبتلا یا غیرمبتلا است.

وانگ شینهوا از دانشگاه پزشکی گوانگ جو در جنوب چین گفت که دانشجویان و دانش آموزان برای بازگشت تدریجی به دانشگاه ها و مدارس آماده می شوند و مسافران از کشورهای دیگر باز می گردند برای همین طرح آزمایش گیری گسترده در کشور اهمیت بسیار زیادی برای جلوگیری از بازگشت کرونا به کشور است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا