زنان

ویژگی های ایدئولوژی اسلامی؛ هم نادیده می بیند و هم ننوشته می خواند!

قانون‌های قرون‌وسطایی حاکم بر میهن ما در مورد حقوق زنان بر مبنای “فقه سنتی” تدوین شده‌اند. وقتی این قانون‌های زن‌ستیزانه در جایی صراحت نداشته باشند، قاضی‌های دادگاه‌های رژیم “فقها “به فتواهای فقهی مراجع مذهبی استناد می‌کنند که در حقیقت کوچک‌ترین قرابت و همخوانی‌ای با نیازها و مناسبت‌های جهان کنونی ندارند. قانون‌های جاری‌ای که در دادگاه‌های رژیم “ولایت فقیه” به آن‌ها استناد و اجرا می‌شوند کلیه حقوق خانوادگی و اجتماعی را از زنان سلب کرده است. در این بی‌راهه، رژیم مرتجعان تاریک‌اندیش، با درپیش گرفتن ضد مردمی‌ترین روش‌ها، ضربه‌هایی چنان دهشتناک بر پیکرۀ میهن ما وارد آورده که گویی قومی وحشی و غارتگر در عهد دقیانوس بر سرزمینی چیره گشته و هرآنچه را می‌بیند با حرص و آز و عطشی سیر ناشدنی به‌غارت و یغما می‌برد و ثروت ملی کشورمان را در آتشی چنان مهیب درمی‌افکند که به‌دشواری در تصور آدمی می‌گنجد…
در چنین شرایطی است که دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات، می گوید:« جهان نمی‌تواند استعداد دختران را نادیده بگیرد.»

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضمن تشویق دختران و زنان جوان به فراگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات خطاب به آنان گفت: جهان نمی‌تواند استعداد شما را نادیده بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، آنتونیو گوترش در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۲۳ آوریل ۲۰۲۰ برابر با ۴ اردیبهشت ماه روز ” دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات”، با صدور بیانیه ای ضمن تشویق دختران و زنان جوان به فراگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات خطاب به آنان گفت: این روز به طور کلی دختران و زنان جوان را تشویق می کند تا قابلیتی پرشور در حیطه کاری فناوری اطلاعات و ارتباطات را تجربه کنند، همچنین به ترغیب دولت ها، صنعت و جامعه علمی در راستای توسعه راهبردها برای تجهیز و پشتیبانی از دختران متقاضی چنین شغل هایی می پردازد.

همه گیری جهانی و بی سابقه کووید – ۱۹ ، بسیار مؤثرتر از هر جمله قابل بیانی، اهمیت حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات را به جامعه نشان داده است. با وجود میلیاردها نفر از مردم قرنطینه شده در خانه و کسب و کارهای بسته شده از نیویورک گرفته تا نایروبی و خدمات بهداشتی آسیب دیده تا مرز نابودی، شبکه های دیجیتال نقش مهمی در ادامه کار ایفا می کنند. این شبکه ها ارتباط ما با یکدیگر را حفظ کرده و درحین پشتیبانی از کارکنان سلامت برای درمان بیماران، پژوهشگران کوشا را در تهیه واکسن توانمند می کنند.

فناوری های دیجیتال کلید موفقیت ما خواهند بود، تحلیل مولکولی دیجیتال به کارگروه ها در درک ویروس و بنابراین مورد هدف قرار دادن نقاط ضعف آن کمک می کند، مدل سازی اپیدمیولوژیک دیجیتال به ما در درک رفتار ویروس در راستای جلوگیری از شیوع آن کمک می کند. با این وجود، هنگامی که زنان از انجام چنین کارهایی محروم هستند، ما نابرابری ها و کلیشه های جنسیتی را تکرار و عمیق می کنیم و با تولیداتی که نیازهای نیمی از جمعیت را به طور مناسب برطرف نکرده، شکاف دیجیتالی جنسیتی را بیشتر می کنیم.

گوترش خطاب به دختران و زنان امروزی اظهار داشت: راه حل های دیجیتال برای هر چالش اصلی پیش روی نسل شما بسیار مهم هستند، جهان نمی تواند استعداد شما را نادیده بگیرد، برای نجات سیاره ما و مردم آن، انتخاب چه شغلی ارزنده تراز تسلط بر مهارت های دیجیتالی به شما کمک خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا