اخبار

«ای زاهد،خدعه گر، ما را فریب مده»

امام جمعه مشهد در پیامی از مسئولان خواست زمینه بازگشایی مساجد و زیارتگاه‌ها در ماه رمضان را فراهم کنند. او می‌گوید پسندیده نیست همه مکان‌ها در حال فعالیت باشند ولی مساجد و اماکن مذهبی همچنان تعطیل بمانند…

علم‌الهدی با اشاره به کاهش محدودیت برای برخی فعالیت‌های اقتصادی، اداری و خدمات تاکید کرده که پسندیده نیست که مساجد و زیارتگاه‌ها همچنان تعطیل باشند اما در “همه مکان‌ها” فعالیت از سرگرفته شود.

همزمان با طرح این ادعا، خبرگزاری مهر از قول امید فاطمی، مدیر آموزش‌های الکترونیکی و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه تهران نوشت با خبرهای کسب شده تا آخر این ترم (اواسط خرداد) دانشگاه برای تدریس بازگشایی نمی‌شوند و فقط احتمال دارد برای امتحانات فکری شود

«مخور صائب فریب فضل از عمامه زاهد / که در گنبد ز بی مغزی صدا بسیار می پیچد»

وضعیت “خطرناک” تهران، احتمال بازگشت محدودیت‌ها

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران پنجم اردیبهشت با اشاره به افزایش شدید رفت و آمدها در پایتخت و استفاده زیاد از مترو و اتوبوس که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از میان برده این وضعیت را خطرناک توصیف کرد.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس هشدار داد که اگر روند روزهای اخیر در استان تهران ادامه یابد و موج جدیدی از شیوع ویروس راه بیفتد “همه گشایش‌های صورت گرفته لغو و برای اِعمال محدودیت‌ها اقدام می‌شود”.

بازگشت کرونا؛ تصمیم روحانی یک اشتباه استراتژیک بود

معاون درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی استان لرستان گفته: تا پایان هفته اول اردیبهشت، ۹۸ نفر از کادر درمان این استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

یک عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم گفته: آمار واقعی کرونا حدودا ۲۰ برابر آن چیزی است که گزارش می‌شود

همزمان نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پس از عادی شدن تردد‌ها بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدار‌های خانوادگی شرکت کرده‌اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

دکتر محمدحسین قربانی در گفتگو با شبکه استانی «باران» با اشاره به ورود مسافران به گیلان اظهار کرد: با عادی شدن تردد‌ها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان بیش از پیش وجود دارد.

نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان افزود: از تاریخ ۳۱ فروردین براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور مبنی بر بازگشایی ورودی استان‌ها، یک اشتباه استراتژیک برای عامه مردم بود، زیرا تصور کردند که شرایط عادی شده و همین امر باعث شده در محور‌های ورودی لوشان، آستارا و رودسر پیک مبتلایان به کرونا را داشته باشیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه که باعث توجه متخصصین شده، در این پیک بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدار‌های خانوادگی شرکت کرده‌اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

قربانی ادامه داد: فقط در روز‌های ۳۱ فروردین و اول اردیبهشت بالغ بر ۷۰۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان افزایش یافت، این نشان می‌دهد که کماکان خطر بازگشت بحران در گیلان وجود دارد.

آمار رسمی کرونا در ایران: ۷۶ جان‌باخته و بیش از هزار مبتلا در شبانه‌روز گذشته

وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار رسمی از شیوع کرونا را امروز شنبه شش اردیبهشت منتشر کرده است. بر اساس این آمار، ۷۶ نفر بر تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا افزوده شده و بیش از هزار نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند. مجموع جان باختگان رسمی کرونا در ایران به ۵۶۵۰ نفر رسیده است و مبتلایان قطعی هم بیش از ۸۹ هزار نفر هستند

در ارتباط با سخنان زاهدان مردم فریب، شعر جالبی که در پشت وانتی به دو زبان نوشته شده است بی ربط نمی دانیم که آن را با خوانندگان این متن در میان بگذاریم:

زاهد، منی آللاتما جهنمده اؤت اولماز

اونلار کی یانارلار اوتو بوردان آپارارلار

(زاهد، مرا فریب مده در جهنم آتشی نیست

آنها که می سوزند آتش را ازاین دنیا می برند)

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا