اخبار

آخرین گزارش اعلام شده

گزارش رسمی از آمار ابتلا به کرونا در ایران: ۹۰۴۸۱ نفر مبتلا شدند، ۵۷۱۰ نفر فوت کردند

«کیانوش جهانپور» رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان ظهر یکشنبه هفتم اردیبهشت از درگذشت ۶۰ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. بر اساس گزارش‌های رسمی وزارت بهداشت و درمان ویروس کرونا تا به امروز جان ۵۷۱۰ را گرفته است. همچنین به گفته جهانپور از ظهر شنبه تا ظهر تا یکشنبه هفتم اردیبهشت ۱۱۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شد و شمار بیماران مبتلا به این ویروس در مجموع به ۹۰۴۸۱ نفر رسید. او گفت: تاکنون ۶۹۶۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند اما ۳۰۷۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید و تحت مراقبت قرار دارند….

کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۱۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۰۴۸۱ نفر رسید.
وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷۱۰ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۶۹۶۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۳۰۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۴۲۱ هزار و ۳۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. به گفته وی، حدود دو میلیون و ۲۷۰ هزار واحد صنفی و صنعتی در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند. جهانپور گفت: بیشترین موارد ثبت نام در این سامانه مربوط به استانهای تهران، اصفهان و خراسان رضوی و از نظر فعالیت مربوط به صنایع، صنوف کوچک، محیط های اداری و مراکز تهیه مواد غذایی بوده است.
یک مقام سازمان نظام پزشکی از مرگ ۴ متخصص بیهوشی مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد

علیرضا سلیمی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی و عضو هیئت علمی گروه بیهوشی بیمارستان مسیح دانشوری یکشنبه ۷ اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) از مرگ ۴ متخصص بیهوشی به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. سلیمی با اشاره به بالا بودن ریسک ابتلا به ویروس کرونا برای متخصصان بیهوشی گفت: به دلیل فاصله ۱۵ تا ۲۰ سانتی با بیمارانی که مشکل تنفسی و نیاز به لوله‌گذاری دارند و مجاورت طولانی مدت با آن‌ها، آمار [ابتلا به ویروس کرونا در این گروه] خیلی بالا است و در یکی از بیمارستان‌ها از هفت متخصص بیهوشی، هر هفت نفر مبتلا شده‌اند. به گفته او گروه متخصصان بیهوشی با کمبود نیروی انسانی، فرسودگی [ناشی از سختی کار] و ابتلا به کووید ۱۹ مواجه‌اند و با بازگشایی اتاق‌های جراحی که قرار است در بیمارستان‌ها انجام شود، خطراتی که متخصصان بیهوشی را تهدید می‌کند، افزایش پیدا خواهد کرد. او خواهان بازنگری در این تصمیم و تعویق در انجام جراحی‌های غیر ضروری شد و گفت: «بحث بازگشائی بیمارستان‌ها بویژه اتاق‌های جراحی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد. خیلی دقیق‌تر از آن چیزی که انجام شده است. یکی از منابع اصلی انتقال ویروس‌های عفونی مراکز بهداشتی هستند. در واقع اقدامات مربوط به فاصله‌گذاری هوشمند، کمی شتاب‌زده بود. به اعتقاد بنده گام‌های بازگشایی به صورت تدریجی رعایت نشد. حداقل انتظار ما این است که در فضای درمانی این تدریج را رعایت کنند. پروتکل‌های جراحی را توسط انجمن های جراحی کشور بازنگری کنند. باید درمان‌هایی که می شود آنها را به تعویق انداخت، معوق شوند».
اصرار بر بازگشایی مساجد در شرایط کرونایی!

روحانی امروز درباره تصمیمات جدید ستاد به اصطلاح مبارزه با کرونا گفته: در هر استان و شهرستانی که در وضعیت سفید قرار گرفت بلافاصله همه اماکن و بقاع مذهبی در آن جا بازگشایی می‌شود. بعد از اعلام اسامی این شهر‌ها آن‌ها می‌توانند مساجد خود را باز کنند و نماز جمعه در این شهر‌ها برگزار شود.

این در حالیست که کیهان خامنه ای نوشته: بازگشایی مساجد و حرم‌ها و بقاع متبرکه به یک خواسته مهم و مورد انتظار مردم (رهبر) تبدیل شده است.

این منبع با این پرسش که چرا بازار‌ها باز است، اما مساجد تعطیلند؟، نوشت: تا کنون زمزمه‌هایی از بسته ماندن مساجد و حرم‌های مطهر تا حداقل ۱۵ اردیبهشت به گوش می‌رسد، اما این سؤال مطرح می‌شود که چطور حضور مردم در پاساژ‌ها یا بوستان‌ها و بسیاری از موارد دیگر که این روز‌ها شاهد آن هستیم بلا مانع است، اما اماکن متبرکه و مساجد که سهم کمی در شیوع کرونا داشته‌اند (!) و از بسیاری از اماکن دیگر قابل کنترل‌تر هستند (!) باید همچنان بسته بمانند؟!

رونمایی از دستاورد جدید روحانیان متحجر

کانال تلگرامی منتسب به شیخ عباس تبریزیان از مدعیان طب اسلامی که با آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون حاشیه‌ساز شده بود، به تازگی در مطلبی به موضوع فواید شیاف روغن بنفشه پرداخته است!
ویروس کرونا که از چین طغیان کرد، اکنون کُل دنیا را در نوردیده است و با علم بشر دست و پنجه نرم می‌کند تا در نهایت یا سیستم ایمنی بدن خود را با این مهمان ناخوانده سازگار کند یا بشر بر آن غلبه یابد و همانند بیماری‌هایی همچون طاعون، آبله، وبا و سل که روزگاری افراد زیادی را به کام مرگ کشاندند و دارویی برای سرکوب آن‌ها ارائه شد، علاجی برای دفع این ویروس نیز چاره شود.

به گزارش ایسنا، در این میان نیز متاسفانه برخی با عنوان طب اسلامی پیشنهادات قطعی برای ویروس تازه متولد شده کرونا و کووید-۱۹ می‌دهند که به گفته همه متخصصان این حوزه هنوز بشر نتوانسته است هویت و ماهیت این ویروس را شناسایی کند تا بتواند راه درمانی برای آن ارائه دهد.
برخی مالیدن روغن گل بنفشه را ارائه دادند، برخی خوردن زنجبیل را توصیه کردند که موجب شد قیمت این محصول از مرز‌های کیلویی ۱۰۰ هزار تومان فراتر رود و همچون دُر نایابی در بازار‌ها دست به دست شود.
مدتی بعد نیز دود کردن عنبرنسا تجویز شد و پس از آن به خوردن خون جوجه‌تیغی نیز برای درمان و مقابله با بیماری کرونا توصیه شد. در برخی موارد این حکیمان با مراجعه به مراکز درمانی و مالیدن روغنی به بینی بیماران مبتلا ادعای درمان داشتند که این اقدام نیز موجب فوت بیمار شده بود.
پس از همه این‌ها نوبت به ادرار شتر رسید! فردی که خود را حکیم مهدی سبیلی! متخصص طب اسلامی و مدیر انجمن علمی آموزشی طب الصادق معرفی می‌کند، با رونمایی از دستاورد جدید خود برای مقابله با کرونا اعلام می‌کند که نوشیدن ادرار شتر موجب درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا و پیشگیری از بروز بیماری‌های ریوی خواهد شد!
سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به درمان کرونا با نوشیدن ادرار شتر گفت: هر فردی می‌تواند به اصطبل برود و هرچیزی را مصرف کند اما هیچکدام از این موارد مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.
وی افزود: اگر خوردن ادرار شتر تاثیری داشته باشد، باید بگویم شتری که در آن ویدئو بود نژادش کشورهای سردسیر است نه کشورها عربی تا تاثیر مثبتی در درمان بیماری کرونا داشته باشد.
گفتنی است طی روزهای گذشته فردی با انتشار ویدئویی ادعا کرد نوشیدن ادرار شتر بیماری کرونا را درمان می کند. این فرد که «مهدی سبیلی» نام دارد مدعی است داروی کرونا را کشف کرده و در این ویدئو آن را هم میل کرد؛ ادرار شتر! (فیلم زیر)
در ویدئوی زیر یکی از مدعیان طب اسلامی که شبیه آقازاده هاست با سر کشیدن ادرار شتر در برابر دوربین، دیگران را ترغیب به این کار جهت جلوگیری از ابتلا و درمان کرونا کرده است.
پیش از این نیز برخی دیگر از مدعیان طب اسلامی برای تجویز درمان کرونا در بیمارستان‌ها دیده شده بودند.
مهدی سبیلی»، مدیر انجمن علمی آموزشی «طب‌الصادق»، برای اثبات نظریه خود مقابل دوربین لیوانی از ادرار شتر می‌نوشد و ادعا می‌کند که این نوشیدنی از او برابر آلودگی هوای تهران نیز محافظت خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا