ورزشی

پنج میلیارد هم در فدراسیون شطرنج ناپدید شد

اتفاق عجیب مالی و پولی این بار در فدراسیون شطرنج، مسئولان این مجموعه را با مشکلاتی در آغاز سال جدید مواجه کرده است….

به گزارش تابناک، فدراسیون شطرنج از اواخر اسفند ماه و با پایان دوره چهار ساله ریاست مهرداد پهلوان‌زاده، با سرپرستی فرهاد نیکوخصال اداره می‌شود تا ضمن اجرای امور جاری، مقدمات برگزاری انتخابات نیز فراهم شود.در اسفند ماه سال ۹۸ مبلغ پنج میلیارد ریال از سوی وزارت ورزش به منظور میزبانی از یک رویداد بزرگ بین‌المللی به حساب فدراسیون شطرنج واریز شد که البته با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و به مانند سایر نقاط جهان، این رویداد هرگز برگزار نشد اما زمانی که نیکوخصال مسئولیت سرپرستی فدراسیون را بر عهده گرفت، خبری از این مبلغ در حساب ها نبود.

محسن سمیع‌زاده سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج با تایید این موضوع می گوید: در اسفند ماه گذشته از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و به منظور برگزاری یک مسابقات بین‌المللی با حضور چند استاد بزرگ خارجی و رقابت آن با نمایندگان کشورمان، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به حساب فدراسیون شطرنج واریز شد که البته به شیوع ویروس کرونا در کشور، برگزاری این تورنمنت و رقابت ورزشکاران داخلی و خارجی مسکوت ماند.

وی ادامه داد: با توجه به مورد خاص در واریز این مبلغ که همان برگزاری مسابقه بود، این مبلغ باید در حساب فدراسیون باقی می‌ماند تا در فرصت مقتضی و پس از پایان این دوران شیوع کرونا، مسابقه مدنظر برگزار و این پول نیز بابت همان رویداد هزینه شود. زمانی که ما فدراسیون را تحویل گرفتیم، ۲ میلیون تومان در حساب بود و ۷۰ هزار یورو نیز بدهی ارزی وجود داشت.

سمیع‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا دلیل این مسئله برای مسئولان کنونی فدراسیون مشخص است؟ اظهار داشت: وظیفه ما نیست که در این باره کنکاش کنیم و نهاد‌های زیربط درباره این مسائل بررسی لازم را انجام می‌دهند، ولی حداقل می‌شد که حقوق و مزایای فروردین ماه را می‌گذاشتند که بماند تا با مشکل مواجه نشویم، البته علی‌نژاد معاون وزیر ورزش مبلغی را مجدداً به فدراسیون و خارج از اعتباراتش کمک کرد تا مشکلات به حداقل برسد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا