از هر دری سخنی

مرکز ملی آمار نرخ تورم فروردین را به تفکیک استان‌ها اعلام کرد

تاراج منابع اقتصادی کشور در رژیم ولایی امر تازه‌ای نیست. سال‌هاست کلان سرمایه‌داران وابسته به حاکمیت با استفاده از همه امکانات “قانونی”، منابع طبیعی و درآمدهای ارزی کشور را به‌غارت می‌برند.آنچه روشن است این واقعیت است که وضعیت اقتصادی ایران، خصوصاً با کاهش شدید درآمد ارزی از فروش نفت با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو است. مقابله با سیاست‌های مخرب و ضد ملی رژیم ولایت فقیه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزۀ عمومی خلق در طرد رژیم ولایت فقیه است…
بر اساس اعلام مرکز ملی آمار ایران کردستان و کهکیلویه و بویراحمد به ترتیب با ٣٩ و ٣٧ درصد بالاترین نرخ تورم یک‌ساله، فارس با ٢٨.۵ درصد و آذربایجان غربی ٢٩.٧ درصد کمترین نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به فروردین را داشت. مرکز ملی آمار نرخ تورم فروردین خانوارهای کشوری را به تفکیک استان‌های مختلف منتشر کرد. در فروردین‌ماه امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٠۴.٨ رسید که نسبت به ماه قبل (اسفند ٩٨) ٢.١ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کردستان و کهگیلویه و بویر احمد با ٣.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ١.١ درصد افزایش است. همچنین درصد تغییر شاخص کل در نخستین ماه سال نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای کشور ١٩.٨ درصد بود. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان هرمزگان (٢٧.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان (١۴.٠ درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به فروردین‌ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (٣٩.٠ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٢٨.۵ درصد) است. در فروردین‌ماه سال جاری عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ٢٠٣.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٠ درصد افزایش یافت. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ٣.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ٠.١ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٢٠.٢ درصد است.

به گزارش ستاره صبح، بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان هرمزگان (٢۶.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان بوشهر (١٣.٧ درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به فروردین‌ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٣١.٩ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (٣٨.۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٢٧.١ درصد) است. در نخستین ماه بهار ٩٩عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (١٠٠=١٣٩۵) عدد ٢١٢.۶ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ٣.١ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان‌های خراسان جنوبی و کرمانشاه با ۵.٠ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان اصفهان با ٠.٨ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای روستایی ١٨.١ درصد بود. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان هرمزگان (٢٩.٠ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان (١١.۵ درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به فروردین‌ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای روستایی به عدد ٣٣.٩ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (۴١.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢٩.٠ درصد) است. 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا