حقوق بشر

بازداشت نزدیک به چهار هزار نفر به اتهام «شایعه‌پراکنی» درباره کرونا

ابوالفضل شکارچی، سخنگوی نیروهای مسلح، شب گذشته در یک برنامه خبری اعلام کرد که ۳۶۰۰ نفر از افرادی که درباره شیوع ویروس کرونا در ایران «شایعه‌سازی» کردند، به دست نیروی انتظامی و بسیج بازداشت شده‌اند…
او تاکید کرد که شیوع کرونا نه تنها آمادگی دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را «خدشه‌دار» نکرده، بلکه آن را «تقویت» نیز کرده است.

به گفته ابوالفضل شکارچی شیوع کرونا «هیچ» خسارت جانی برای سربازان ایرانی نداشته و تنها تعدادی از بازنشستگان این نیرو که در دوران جنگ ایران و عراق آسیب دیده بودند، بر اثر این بیماری جان باختند.

سخنگوی نیروهای مسلح در ادامه مرگ تعدادی پزشک، پیراپزشک و پرستار نیروهای مسلح با بیماری‌های «زمینه‌ای» را که تعداد آنها را نیز «چهار نفر» عنوان کرد «عدد مهمی» ندانسته و از مردم خواست به «فضاسازی‌ها و جنگ روانی دشمنان» توجه نکنند.

به گفته این فرمانده نظامی، افرادی که «سردمداران شایعه‌سازی» علیه نیروهای مسلح هستند، «شناسایی و دستگیر می‌شوند» و «بسیاری از آنها نیز تاکنون دستگیر شده‌اند.»

شکارچی بدون اشاره به جزئیات آن چه «شایعه‌پراکنی» نامیده، افزود که «عوامل دشمن» در داخل همواره خواسته‌های دشمنان ایران را دنبال می‌کنند.
تسنیم

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا