بین‌المللی

پنتاگون به دنبال احیای صنعت شکست‌خورده آمریکا در برابر چین

پنتاگون صدها میلیون دلار در زمینه تولید ماسک، دارو و آزمایش کرونا هزینه می‌کند تا بخش صنعتی شکست‌خورده آمریکا در برابر چین را احیا کند.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، وزارت دفاع آمریکا برای مقابله با شیوع کرونا، یک میلیارد دلار به موجب «قانون تولیدات دفاعی» دریافت کرده است که به دولت فدرال امکان می‌دهد صنعت خصوصی را برای تامین نیازهای امنیت ملی بسیج کند.

«الن لورد» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور تدارکات و پشتیبانی در یک نشست خبری گفت: افزایش تولید تضمین می‌کند که آمریکا از ظرفیت صنعتی طولانی‌مدت برای کمک به تامین نیازهای کشور برخوردار است.

وی افزود: آمریکا همچنین ظرفیت مراقبت از ما در لحظه های ضروری را دارد.

لورد، با اذعان به وابستگی زیاد آمریکا به چین گفت: ما در این مرحله، چندین مساله امنیت ملی با چین داریم؛ از نظر من، دریافته‌ایم که وابستگی‌مان به چین، بیش از آن چیزی است که نیاز داریم.

تا پیش از شیوع کرونا، چین تقریبا نیمی از ماسک‌های وارداتی آمریکا را تولید می‌کرد.

در همین حال، پنتاگون نیاز بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به ماسک، دستکش و دستگاه تنفس مصنوعی را تامین می‌کند.

با این وجود، آمریکا برای تامین مواد اولیه تولید دارو تا حد زیادی به چین و هند وابسته است.

این مقام آمریکایی در ادامه گفت: ما همچنان به مسیرهایی برای انتقال همه نوع منابع پزشکی به آمریکا نیاز داریم و باید مطمئن شویم که از امنیت و انعطاف‌پذیری در بخش صنعت پزشکی برخورداریم.

وی در عین حال تاکید کرد که اقدام پنتاگون در زمینه تولید نیازهای بخش پزشکی، موقتی است.

در حال حاضر، بیشترین شمار مبتلایان به کووید–۱۹ در جهان به آمریکا اختصاص دارد. بیش از یک میلیون و ۹۵ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده که از این تعداد، افزون بر ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر بهبود یافته و حدود ۶۴  ۶۳ هزار نفر فوت کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا