بین‌المللی

کوبا: آمریکا در جریان شیوع کرونا سلامت دیگر کشورها را تهدید می‌کند

رئیس جمهوری کوبا از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کوبا انتقاد کرد و گفت که این تحریم‌ها در توانایی ما در مبارزه با بیماری همه گیر کووید -۱۹ مانع ایجاد کرده است.

به گزارش مهر، «میگوئل دیاز کانل»، رئیس جمهوری کوبا در حساب توئیتری خود به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کوبا اشاره کرد و نوشت: کاخ سفید تنها در سال ۲۰۱۹، ۸۶ مورد تحریمی جدید اعمال کرد که با آسیب زدن، حتی در توانایی ما در مبارزه با بیماری همه گیر کووید -۱۹ مانع ایجاد کرد.

به گفته رئیس جمهوری کوبا، آمریکا در جریان بحران جهانی شیوع کرونا، به جای پیوستن به تلاش‌های همگانی، سلامت مردم سایر کشورها را تهدید می‌کند.

پیش از این نیز، «نستور ماریمون» مدیر روابط بین الملل وزارت بهداشت کوبا در ارتباط با تحریم‌های یکجانبه آمریکا همزمان با شیوع کرونا، اظهار کرده بود: محاصره مالی-اقتصادی آمریکا علیه کوبا به سطح ناعادلانه‌ترین، شدیدترین و طولانی‌ترین سیستم تحریم‌ها در تمام دوران‌ها که از سوی یک کشور علیه کشوری دیگر اعمال می‌شوند، رسیده است. نظام بهداشت و درمان کشور ما بیشترین تأثیر را از این تحریم‌ها دیده است و این تحریم‌ها سلامت مردم ما را هدف گرفته‌اند.

تحریم‌های آمریکا علیه کوبا نخستین بار در ۱۹ اکتبر ۱۹۶۰ در پاسخ به اقدام هاوانا در ملی سازی یک سری پالایشگاه‌های نفت که در تملک آمریکا قرار داشتند، اعمال شدند و در ادامه در سال ۱۹۶۲ تا کنون تمدید شدند.

این تحریم‌ها در واقع میراث ادامه دار خصومت‌های میان دو کشور در زمان جنگ سرد هستند. سازمان ملل متحد ۲۸ سال متوالی است که این تحریم‌ها را محکوم کرده است.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا