حقوق بشر

زینب جلالیان به زندان قرچک ورامین منتقل شد

زینب جلالیان در سال ۱۳۸۶ به دلیل عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد اما بعدا مجازاتش به حبس ابد کاهش یافت. شبکه حقوق بشر کردستان اما مطلع شده که زینب جلالیان در حال حاضر در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد.

نگرانی خانواده و فعالان مدنی از وضعیت زینب جلالیان برده‌اند

پدر زینب جلالیان، زندانی محکوم به حبس ابد، به شبکه حقوق بشر کردستان گفته: «بالاخره دیشب (پنج‌شبه شب) زینب در حالی که در یک اتومبیل در حال حرکت بود با ما تماس گرفت و گفت از دیروز با چشم‌بند و دستبند از زندان خوی به زندان‌های ارومیه و کرمانشاه منتقل شده، اما به دلیل خودداری این زندان‌ها از تحویل گرفتن او، نیروهای امنیتی در حال انتقالش به تهران هستند. در حین این گفت‌وگو تلفن قطع شد و دیگر تماس نگرفت.»

پدر این زندانی سیاسی با ابراز نگرانی از این وضعیت گفته:‌ «همه چیز غیرعادی است. چرا باید زینب را به طور ناگهانی از زندان خوی ببرند؟ چرا باید بدون برنامه‌ریزی به زندان‌های ارومیه و کرمانشاه منتقلش کنند؟ چرا باید تماس تلفنی که با ما داشت را بدون هیچ توضیح روشنی قطع کنند؟ چه پیامی می‌خواستند به ما بدهند؟! من نگران این هستم که سناریوی خطرناکی در انتظار دخترم باشد. من شدیدا نگران جان دخترم هستم که به گفته خودش دو روز است در یک اتومبیل از این شهر به آن شهر برده می‌شود.»

زینب جلالیان در سال ۱۳۸۶ به دلیل عضویت در حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) به اعدام محکوم شد اما بعدا مجازاتش به حبس ابد کاهش یافت. شبکه حقوق بشر کردستان اما مطلع شده که زینب جلالیان در حال حاضر در زندان قرچک ورامین به سر می‌برد. هنوز مشخص نیست دلیل این انتقال چیست اما مسئولان زندان خوی در پاسخ به خانواده این زندانی سیاسی از احتمال باز شدن یک پرونده جدید برای او و انتقال به تهران برای بازجویی خبر داده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا