از هر دری سخنی

برادرزاده‌ام در قم تایید صلاحیت شد، در گرمسار ردصلاحیت

نماینده اصولگرا؛ مردم از ما می‌خواهند که عدالت و آزادی در مجلس ذبح نشود.

نماینده اصولگرای گرمسار در نشست علنی مجلس در جریان بررسی ماده چهار طرح اصلاح قانون انتخابات، با ارائه پیشنهادی مبنی بر اینکه مبنای التزام به اسلام اقرار فرد باشد، اظهارکرد: مهم‌ترین اصل در نظام جمهوری اسلامی اعتماد عمومی است بعضا مطرح می‌کنند که چرا مجلس در این شرایط به این موارد می‌پردازد و باید به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کند. مردم از ما می‌خواهند که عدالت و آزادی در مجلس ذبح نشود و وظیفه ماست که اجازه ندهیم هرکسی بر اساس نظرات شخصی خود نظر ندهد.

غلامرضا کاتب ادامه داد: پیشنهادی که بنده دادم با آقای امیرآبادی مطرح کردم و ایشان گفتند در بحث ابراز وفاداری اقرار می‌شود اما در بحث التزام نمی‌شود.

کاتب گفت: ما در اینجا آورده‌ایم در ابراز وفاداری به اسلام و نظام ملاک تشخیص آن چیست. یک حقوقدان که تشخیص هم ندارد می‌گوید تو التزام نداری، کاندیدا می‌گوید دارم اما حقوقدان نمی‌پذیرد. اینجا ملاک چیست؟ هرچیزی که بگوید که اختیار دست حقوقدان شورای نگهبان است و …. به عنوان نمونه می‌گویم، در همین انتخابات برادرزاده‌ام در حوزه انتخابیه قم با ۳۲ سال سن تائید شد. وقتی من رد صلاحیت شدم او را منتقل کردیم گرمسار اما وقتی منتقل شد او را ردصلاحیت کردند. خب؛ یعنی چه؟.

او همچنین گفت: پیشنهادم این است که ابراز وفاداری باید بر اساس اقرار فرد باشد و در اسلام هم همین است وقتی طرف شهادتین را خواند می‌گویند مسلمان است اما در نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۳۰ نماینده را به عناوین مختلف ردصلاحیت می‌کنیم. ما قانونگذار هستیم و باید قانون را به گونه‌ای بنویسیم که نتوانند از آن برداشت سلیقه‌ای کنند یا مهندسی کنند و به نظام ضربه بزنند و اعتماد را از مردم بگیرند.

کاتب در پاسخ به پژمانفر گفت: پژمانفر می‌گوید مردم تشخیص می‌دهند، باید بگویم شما دارید تایید می‌کنید و مردم آنچه شما تایید می‌کنید را تشخیص می‌دهند وقتی شما افراد را تایید نمی‌کنید، مردم کجا تشخیص بدهند؟ شما دارید به جای مردم تشخیص می‌دهید.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا