زنان

بازهم خودسوزی و خودکشی زنان در مناطق محروم کشور

آمار خودکشی در جمهوری اسلامی، همپای ژرفش بیش‌ازپیش بحران اجتماعی- اقتصادی در جامعه رو به‌فزونی است. هفته‌ای نیست که خبر چند خودکشی یا جنایت تکان‌دهنده در مطبوعات درز پیدا نکند….

خودکشی دو زن ۵٠ سالە در کامیاران و مهاباد

دو زن در شهرهای مهاباد و کامیاران بە دلیل مشکلات خانوادگی بە زندگی خود پایان دادند.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، بامداد روز سەشنبە ١۶ اردیبهشت ٩٩ (۵ می ٢٠٢٠)، یک زن ۵٠ سالە اهل کامیاران کە چندی پیش اقدام بە خودسوزی نمودە بود، در بیمارستان توحید سنندج بە دلیل درصد بالای سوختگی جانش را از دست داد.

این زن با هویت ”لقاح قادری“ اهل روستانی ”دژن“ کامیاران، روز پنج شنبە ١١ اردیبهشت ماه بە دلیل مشکلات خانوادگی و افسردگی اقدام بە خودسوزی نمودە بود و پس از شش روز جانش را از دست داد.

از سوی دیگر، روز جمعە ١٢ اردیبهشت (١١ می) یک زن ۵٠ سالە اهل روستای ”خانکندی“ منطقە چوم مجیدخان شهرستان مهاباد با هویت ”پروین فرتوت“ بە زندگی خود پایان دادە است.

بە گفتە یک منبع مطلع، پروین فرتوت بە دلیل مشکلات خانوادگی و از طریق حلق آویز کردند اقدام بە خودکشی نمودە است.

کودک ده ساله در آبادان خود را حلق آویز کرد

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۵ اردیبهشت ماه، یک کودک ده ساله در روستای صیداویه آبادان از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز جمعه ۵ اردیبهشت ماه، یک پسربجه ده ساله در روستای صیداویه آبادان دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این پسربچه که هویتش «امیرحسین» عنوان شده، به دلایل نامعلومی خود را حلق آویز کرده است.

پرونده این موضوع و علت حادثه کماکان در دست بررسی است.

در این گزارش آمده است که این چندمین خودکشی نوجوانان آبادانی در روزهای کرونایی است.

خودکشی دستکم هفت زن در کردستان طی هفت روز

طی هفتە گذشتە (از روز شنبە تا جمعە) دست کم ٧ زن در شهرهای سنندج، مهران، سنقر، سقز و نقدە بە دلیل مشکلات خانوادگی و فقر بە زندگی خود پایان دادەاند .

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، شامگاه جمعە ۵ اردیبهشت ٩٩ (٢۴ آوریل ٢٠٢٠)، یک زن ٢۵ سالە اهل سنندج با هویت ”سارینا غفوری“ بە دلیل مشکلات خانوادگی بە زندگی خود پایان داد. این زن چندی پیش از همسر خود جدا شدە و مادر یک فرزند نیز بودە است.

همان روز، یک زن ٢۶ سالە اهل نقدە با هویت ”منیج قادری“ بە دلیل مشکلات خانوادگی خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان دادە است.

روز پنجشنبە ۴ اردیبهشت ماه نیز، یک زن ٣٠ سالە اهل شهرستان مهران با هویت ”سیمین سجادی“ بە دلیل فقر و مشکلات مالی از طریق خردن قرص بە زندگی خود پایان دادە است. وی مادر دو فرزند بودە است.

هەنگاو طی روزهای گذشتە نیز خبر خودکشی چهار زن دیگر بەنام های دریا محمدی، نگین امینی، شریفە مصطفی پور و افسانە رحیمی در شهرهای سنندج، سنقر و سقز را منتشر نمودە بود.

بازهم خودکشی یک دختر نوجوان در ایران

خبرگزاری هرانا- روز دوشنبه ۱ اردیبهشت‌ماه، یک دختر ۱۵ ساله در شهر پردیس اقدام به خودکشی کرده و پس از حضور نیروهای آتش نشانی از تصمیم خود منصرف شد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۹۹، دختر ۱۵ ساله بر روی پل هوایی شهر پردیس، جنب پارک شهریار اقدام به خودکشی کرد.

حضور و تلاش نیروهای آتش نشانی به انصراف این نوجوان از تصمیمش انجامید.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

فقر و تنگدستی؛ خودکشی یک جوان دیگر در استان ایلام

خبرگزاری هرانا – یک جوان ۳۳ ساله ایلامی از طریق حلق آویز کردن دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد. این شهروند در وصیت نامه خود علت خودکشی خود را مشکلات مالی، بیکاری و تنگدستی عنوان کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، جوان ۳۳ ساله اهل ایلام و متاهل که دارای ۲ فرزند است به دلیل فقر مالی و بیکاری خودکشی کرد.

وی در وصیت نامه خود مشکلات مالی، بیکاری و تنگدستی را عامل خودکشی قید کرده و سپس با حلق آویز کردن خود به زندگیش پایان داد.

بر اساس این گزارش این جوان برای تامین مخارج زندگی خود و خانواده اش ۵ سال است که به یکی از شهرستانهای شیراز مهاجرت کرده و در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بوده است که پس از تعدیل از کار و عدم توانایی مایحتاج زندگی اش در اقدامی جنون آمیز دست به خودکشی زد.

همسر متوفی فرزند دومش را باردار است.

لازم به ذکر است طی روزهای اخیر یک دختر ۱۲ ساله نیز در یکی از مناطق بشدت محروم این استان به علت فقر مالی دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داده بود.

خودکشی دختر ۱۲ ساله به دلیل فقر مالی

خبرگزاری هرانا – یک دختر ۱۲ ساله در یکی از مناطق بشدت محروم استان ایلام به علت فقر مالی دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد

. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مدارا، یک دختر ۱۲ ساله در یکی از مناطق بشدت محروم استان ایلام به علت فقر مالی دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، پدر این کودک دچار معلولیت است و به همراه ۵ عضو خانواده در فضایی ۱۲ متری در فقر مطلق زندگی می کرد.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا