حقوق بشر

«زم» و ردِ برخی اقاریر مطرح‌شده در بازپرسی

روح‌الله زم در این جلسه دادگاه در پاسخ به برخی پرسش‌ها اعلام کرد که بعضی حرف‌ها را در شرایط خاصی مطرح کرده است.

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات روح‌الله زم دیروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری میزان، در این جلسه از دادگاه پرحاشیه مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، رییس دادگاه از نماینده دادستان خواست تا با قرار گرفتن در جایگاه سوالاتش را مطرح کند و روح‌الله زم هم با حضور در جایگاه به این پرسش‌ها جواب دهد.

به گزارش اعتماد، روح‌الله زم پس از حضور در جایگاه مدعی شد که برخی اقاریرش پیش بازپرس را قبول دارد و برخی را نه. البته زم مدعی شد که رفتار بازپرس شرعی، قانونی و انسانی بود اما در عین حال اعلام کرد که برخی موارد مطرح شده در اقاریرش را الان که مرور می‌کند، قبول ندارد. زم به این پرسش نماینده دادستان که «آیا قبول دارید به‌صورت گسترده مرتکب اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران شده‌اید؟» پاسخ منفی داده و گفته است که کار مطبوعاتی می‌کرده. او معتقد است که خبرنگار بوده و کار خبری می‌کرد.
روح‌الله زم در این جلسه دادگاه در پاسخ به برخی پرسش‌های دیگر نیز مدعی شد که ماجرا را به یاد نمی‌آورد و همچنین اعلام کرد که بعضی حرف‌ها را در شرایط خاصی مطرح کرده است. او اما درعین حال پذیرفت که برخی عباراتی که در برخی اخبار به کار برده، اشتباه بوده و بابت آنها ابراز پشیمانی کرد.
به‌گفته روح‌الله زم، او ۷-۶ جلسه با سرویس اطلاعات فرانسه داشته تا با آنها آشنا شده و در پاسخ به این گفته نماینده دادستان که «تو یک نیروی ضدامنیتی بودی، نه یک خبرنگار»، گفت: «مگر من فقط این رابطه را داشتم؛ افراد دیگری هم در فرانسه با سرویس آنجا ملاقات دارند و تحت‌حفاظت هستند.» با پایان زمان دادگاه، پرسش و پاسخ میان زم و نماینده دادستان به پایان رسید و قاضی صلواتی اعلام کرد که زمان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا